האזינו: כך בישרה התחקירנית של רפי רשף לנוחי דנקנר על פסק הדין הדרמטי

באופן לא ברור פסק הדין לא נשלח בשעה שנקבעה מראש לצדדים, אלא פורסם אך ורק על ידי עיתונאי חדשות עשר אביעד גליקמן ■ דנקנר עצמו שמע על פסק הדין מתחקירנית בערוץ עשר

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

פסק הדין של בית המשפט העליון בעניינם של נוחי דנקנר ואיתי שטרום היום לווה בתקלה מביכה של מערכת בתי המשפט. באופן לא ברור פסק הדין לא נשלח בשעה שנקבעה מראש לצדדים, אלא פורסם אך ורק על ידי עיתונאי חדשות עשר אביעד גליקמן. דנקנר עצמו שמע על פסק הדין מתחקירנית בערוץ עשר.

בית המשפט העליון איפשר לדנקנר ושטרום פרוצדורה חדשה שבה פסק הדין נשלח לצדדים באמצעות המייל ואין צורך להגיע לבית המשפט. פסק הדין אמור היה להישלח לצדדים בשעה 10:00.

אלא שבשעה 10:00 פסק הדין כלל לא נשלח לצדדים, אלא רק בשעה 10:40. באופן חריג פסק הדין כן הגיע לידי גליקמן מחדשות עשר, והוא פירסם לראשונה את פרטיו. לצדדים ולתקשורת פסק הדין נשלח רק ב-10:40.

בשורה התחתונה, פסק הדין כבר הופיע בדיווחי החדשות וברשתות החברתיות, בעוד דנקנר, שטרום ובני משפחותיהם לא היו מודעים לתוכנו. דנקנר עצמו קיבל את הבשורה מתחקירנית התוכנית של רפי רשף שהתקשרה לבקש ממנו תגובה. "עדיין לא קיבלנו את ההחלטה של בית המשפט. את קראת את ההחלטה של בית המשפט? את קראת? אני ועורכי הדין שלי לא קיבלנו שום דבר. את בישרת לי על זה", אמר דנקנר.

בעקבות התקלה הוציאה דוברות מערכת בתי המשפט הודעה מטעם ההרכב (השופטים הנדל, קרא ומינץ) שנתן את פסק הדין: "היום בשעות הבוקר ארעה תקלה בהעברת פסק-הדין לבעלי הדין בערעורים הפליליים בעניינם של נוחי דנקנר ואיתי שטרום. אנו מצרים על התקלה ועל עוגמת הנפש שנגרמה לצדדים עקב כך, והלקחים יופקו בהתאם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker