הסכסוך בקשת: בית המשפט דחה בקשה למנוע כינוס הדירקטוריון

ניסיונו של וילי נגל, בעל מניות המיעוט בחברה, לעכב את הישיבה שבה צפויים לדון בהצעה לדלל את מניותיו - נדחה ■ השופט כבוב קבע כי אין ראיות מספיקות לכך שהתנהלות קשת ובעלי מניותיה היתה פגומה, וכי הבקשה הוגשה בשיהוי

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתוך "אביב או אייל"צילום: צילום מסך קשת 12 ומ
נתי טוקר

השופט חלאד כבוב דחה היום (ג') את הבקשה של בעל מניות המיעוט בקשת, וילי נגל, למנוע את כינוס ישיבת הדירקטוריון של החברה. בישיבה היום אמורה לעלות לדיון ההצעה לדלל את מניותיו של נגל, זאת לאחר שסירב להשתתף בהזרמות הבעלים לחברה בהיקף של כ-210 מיליון שקל מאז 2012.

כבוב דחה את הבקשה לצו מניעה במעמד צד אחד, שהוגשה אתמול וקבע כי הישיבה תתקיים כסדרה. הסיבה לדחיית הבקשה היא השיהוי בהגשתה, יום לפני ישיבת הדירקטוריון, וזאת אף שהצדדים מידיינים ביניהם בסוגיה כבר שנים רבות, וכן מאחר שסיכוי התביעה להתקבל נמוכים לאור אי הצגת ראיות מספיקות.

נגל, איש עסקים בריטי שהשקיע בקשת באמצעות חברת פאנצ'ליין מאז הקמתה, מחזיק ב-6.7% ממניות החברה. לאחר שדולל ב-2016, מסרב להשתתף בהזרמות מפני שלטענתו החברה לא מתנהלת כראוי. נגל מתנגד גם לדילול שנעשה אז וניסה למנוע דילול נוסף היום.

בהחלטתו כתב כבוב כי "לא ברור כלל ועיקר מדוע השתהו המבקשים בהגשת הבקשה למתן צו מניעה במעמד צד אחד עד יום אחד לפני כינוס אסיפת הדירקטוריון". הוא ציין כי מדובר בטענות שמועלות עוד מ-2014 וכי ייתכן כי המבקשים עשו זאת מדעת

בנוגע לסיכויי התביעה, כתב כבוב כי הטענות לא מצדיקות קביעה שלפיה מדובר בתביעה שסיכוייה ראויים או טובים. "לא נטען ולא הובאו ראיות שקשת או מי מבעלי מניותיה פעלו כדי להזיק לעצמם או להעמיס על קופת החברה הוצאות, שממילא בעלי המניות של החברה הם שנשאו בהן כאשר המבקשים לא השתתפו בנטל. רוב בעלי המניות של החברה השתתפו בהזרמות מ-2016 מבלי שנגל ייטול חלק בהזרמות אלה", כתב.

נגל העלה גם טענות בנוגע להערכות השווי שנעשו לקשת, שהצמידו לחברה שווי של 90 מיליון שקל בלבד וטען בין השאר כי היו ניגודי עניינים בין בעלי המניות בקשת ומשרד קסלמן וקסלמן PwC. כבוב ציין כי טענות אלה לא נוגעות להערכת השווי השלישית, שעל בסיסה אמור להתבצע הדילול הנוכחי - אלא להערכות שווי קודמות.

עוד כתב כבוב כי "מדובר בחברה שיש לה הנהלה מקצועית שמנווטת את פעילותה העסקית, גם אם זו אינה נעשית או מתבצעת על פי ציפיות המבקשים".

את נגל וחברת פאנצ'ליין מייצגים עוה"ד גד טיכו ואורית אלמוזלינו-רייז ממשרד כספי ושות'. את קשת מייצג עו"ד בני רוטנברג ממשרד רון גזית רוטנברג ושות'.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker