רשימה סודית של טאלנטים – ושווי גבוה: כך ייראה ההסכם למכירת חברת החדשות לקשת

הצדדים קרובים להבנות שלפיהן שווי החברה יהיה כ-280 מיליון שקל, כלומר קשת תיאלץ לשלם לרשת 140 מיליון שקל בעבור חלקה בחברה ■ על רשת ייאסר לגייס 30 טאלנטים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יונית לוי, נפגשה עם בנט ב-2017צילום: הדס פרוש עבור חברת החדשות

קשת ורשת מתקרבות להסכם לגבי מכירת חלקה של רשת בחברת החדשות לקשת. שווי החברה ינוע סביב 280 מיליון שקל. ל-TheMarker נודע כי במסגרת ההבנות גיבשו בקשת רשימה של כ-30 שמות של טאלנטים ובכירים בחברת החדשות, שלרשת יהיה אסור להעביר אליה ולהיפך.

רשימה זו כוללת עובדים בכירים הנמצאים תחת חוזה ארוך טווח בחברת החדשות או בחדשות עשר. לגבי עובדים אלה נקבע כי לשני הצדדים יהיה אסור לגרום להפרת חוזה - כלומר לגרום לעריקה של עובד לחברה אחרת.

המהלך המקדים להסכם המיזוג בין רשת לערוץ עשר הוא מכירה של חברת החדשות (לשעבר חדשות ערוץ 2). כיום רשת וקשת חולקות בחברת החדשות בחלקים שווים. לאחר המיזוג תעבור רשת להחזיק בחברת החדשות של ערוץ עשר ותשדר את תכניה.

בעבר הגישה קשת לרשת הצעה לרכישת חלקה של רשת לפי שווי של 200 מיליון שקל. רשת דחתה את ההצעה. כעת הצדדים קרובים להבנות שלפיהן שווי החברה יהיה כ-280 מיליון שקל. המשמעות היא שקשת תיאלץ לשלם לרשת 140 מיליון שקל. עם זאת, בין הצדדים מתגבש מתווה שלפיו חלק מהסכום יועבר בהתאם לאבני דרך עתידיות.

בקשת חוששים כי רשת תבצע מהלך לגיוס טאלנטים של חברת החדשות כדי להיאבק ברייטינג של קשת. כחלק מההבנות בין הצדדים הציגה קשת רשימה של כ-30 שמות מקרב עובדי חברת החדשות, טאלנטים ובכירים נוספים, שלרשת יהיה אסור להגיש להם הצעות עבודה. טווח הזמן שבו יהיה אסור לרשת לגייס אותם יהיה עד נובמבר 2020 – אז אמורה היתה להסתיים תקופת האחזקה המשותפת בין הצדדים לפי החוק. גם רשת מצידה הכינה רשימת שמות של טאלנטים בכירים מחדשות עשר, שלקשת יהיה אסור לגייס.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker