הנהלת מקומוני ידיעות: עיתונאים לא יועסקו בתוכן שיווקי

עובדי המקומונים של קבוצת ידיעות אחרונות רשמו ניצחון במאבק שלהם נגד ההנהלה בכל הנוגע לעבודה על תוכן שיווקי ■ העובדים מחו נגד מודעות שפורסמו בעיתון, שבהן הוצע למועמדים בבחירות המוניציפליות לרכוש כתבות בגיליון מיוחד שיעסוק בבחירות

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
בניין קבוצת ידיעות אחרונות בראשון לציון
בניין קבוצת ידיעות אחרונות בראשון לציוןצילום: מוטי מילרוד

ניצחון לעובדי המקומונים של ידיעות אחרונות ולארגון העיתונאים. ההנהלה חזרה בה והחליטה כי עיתונאים לא יועסקו בכתיבת תוכן שיווקי במסגרת מיזם שנועד למכור פרסום וכתבות למועמדים בבחירות המוניציפליות. במקביל, נמשך המו"מ בין העובדים להנהלה.

העובדים מחו נגד מודעות שפורסמו בעיתון, שבהן הוצע למועמדים בבחירות המוניציפליות לרכוש כתבות בגיליון מיוחד שיעסוק בבחירות. בוועד העובדים ובארגון העיתונאים דרשו מהנהלת המקומונים לחזור בהם ולא להעסיק עיתונאים בכתיבת תוכן שיווקי.

בהודעה שהועברה השבוע לעובדי המקומונים עידכן הוועד כי "פנינו להנהלה עוד בתחילת החודש בעקבות הדרישה מעיתונאים לעסוק בתוכן שיווקי, הן בגיליון הנוסטלגיה והן בפרויקט שעוסק בבחירות המוניצפליות. ההנהלה הבהירה לנו שבכל הקשור לפרויקט המוניציפלי לא יועסקו בו עיתונאים. הבהרנו שוב שמבחינתנו לא נסכים שעיתונאים יועסקו בכל תוכן שיווקי, ובנוסף לכך שאנחנו מצפים שאם מפורסם תוכן שיווקי אז שיהיה ברור מעל לכל צל של ספק שעיתונאים לא הועסקו בהכנתו. אנחנו מבקשים שתעדכנו אותנו אם מישהו מקבל הנחיה לעסוק בתוכן שיווקי כדי שנוכל לטפל בזה".

עוד עידכנו העובדים כי קיימו פגישת מו"מ ראשונה עם ההנהלה, וזאת לאחר שהכריזו על ייצוגיות. העובדים דרשו מההנהלה מידע לגבי ההתייעלות בארגון. "לא נאפשר המשך קיצוץ במערכות ללא הצגת תוכנית מלאה, הגעה להסכמות עם הוועד וחתימת הסכם קיבוצי", כתבו העובדים.

ההצלחה של העובדים למנוע מההנהלה לחייב עיתונאים לעסוק בתוכן שיווקי, מצטרפת למאבק נוסף של ארגון העיתונאים - לכלול בהסכם הקיבוצי בקבוצת ידיעות אחרונות כולה סעיפים שמחייבים את ההנהלה לשמור על אתיקה מקצועית.

הארגון גם הביע בפני בית המשפט עמדה המתנגדת להסכם הפשרה, שלפיו הקבוצה תוכל להמשיך לפרסם תוכן שיווקי תוך גילוי חלקי בלבד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker