מלחמת RGE-yes הגיעה לסיומה: ספורט 5 יעלה ל-STING TV

הקרב שנמשך קרוב לשנתיים הגיע לסיומו עם ההסכם אליו הגיעו הצדדים ■ במהלך שנות העימות, העלו הצדדים טענות קשות האחד נגד הצד האחר ■ חלק מההסכם מתייחס גם לשידור סדרת ילדים

נתי טוקר
אולפן ערוץ הספורט
אולפן ערוץ הספורטצילום: אסף עברון

אחד הקרבות החריפים בשוק הטלוויזיה בשנים האחרונות מגיע אל קיצו. חברת yes וקבוצת RGE הודיעו הערב (ד') כי הגיעו להסכם נרחב לגבי שידור ערוצי ספורט. במקביל, נחתם הסכם לגבי שידור סדרת הילדים "או בוי".

הקרב בין yes לבין קבוצת RGE התפתח בשנתיים האחרונות ונגרר לאינספור הליכים בבתי משפט. הקרב נסב סביב שני צירים מרכזיים: מאבק בין RGE לבין yes סביב עלויות של ערוצי ספורט 5 לאור התייקרות זכויות השידור וגידול ההיצע של ספורט 5, וכן קרב סביב הבעלות על חלק מהתכנים של ערוץ הילדים. הערוץ של קבוצת RGE היה בעבר בפלטפורמת yes אך ירד ממנה בסוף 2017.

הליכים בין הצדדים הביאו להאשמות חריפות. בין השאר נחשף מסמך סודי שנשמר בכספת שהפך לחלוטין את החוזה הגלוי בין הצדדים. באחד ההליכים המשפטים האשימה RGE את yes בהתנהלות בעייתית הקשורה לחשדות נגד החברה, במסגרת חקירת רשות ניירות ערך לגבי מניפולציות שנעשו ב-yes כדי להיטיב עם בעל השליטה שאול אלוביץ'.

הקרב היה גם אמוציונלי בין שני מנהלים קשים מאוד: מצד אחד מנכ"ל yes רון אילון ומנגד אחד מבעלי RGE אביב גלעדי. ב-1 באוגוסט סיים אילון את תפקידו ב-yes.

בשבועות האחרונים ניסו הצדדים להגיע להסכם, בהובלת אילון וכעת הוא נחתם. כחלק מההסכם הצדדים חתמו על הסכם ארוך טווח לשידורי ערוץ הספורט של חברת RGE ב-yes. ערוצי ספורט ישודרו גם במערך שידורי הטלוויזיה של STINGTV. ערוצי הבסיס של ספורט 5 יהיו בחינם בפלטפורמה והערוצים בתשלום במחיר נוסף.

בנוסף, הושגו הבנות בין הצדדים בקרב חריף נוסף סביב סדרות של ערוץ הילדים של RGE שהופקו עבור yes. לפי ההסכם, הדרמה המוסיקלית "או בוי" תוחזר לשידור ב-yes ותעלה לשידור בפלטפורמות נוספות כמו פרטנר וסלקום שבהן ערות הילדים משדר כיום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום