טלטלה ברשות השידור: הוועד המנהל יוציא למכרז 57 משרות ניהוליות

המכרזים יתקיימו ב-3 פעימות החל מיוני; מדובר, בין היתר, במנהלי הטלוויזיה, הרדיו והחדשות

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

דרמה ברשות השידור: 57 מנהלים ברשות ייאלצו להתמודד במכרז על תפקידיהם, כאשר סביר להניח שחלק נכבד מהם יוחלף במסגרת התהליך. הוועד המנהל החליט בישיבתו הראשונה שהתקיימה אתמול  על ביטולם של 57 מינויים בפועל למשרות ניהוליות ברשות, כאשר כמעט כל השדרה הניהולית של הרשות מורכבת ממינויים בפועל אשר לא זכו בתפקידם במכרז כנדרש.

משמעות הדברים היא טלטלה גדולה ברשות שכן מדובר ביציאה למכרזים על רוב התפקידים הניהוליים ברשות שביניהם מנהל הטלוויזיה, מנהל הרדיו, מנהל תוכניות, מנהל החדשות, מנהל הספורט, מנהל החדשות בערבית, מנהלי תחנות רדו שונות של קול ישראל כמו רשת מורשת וקול המוסיקה, מנהלי דרמה ודוקו ועוד רבים אחרים.

הפעימה הראשונה של התהליך תצא לפועל ב-1 ביוני. בסך הכל יתקיימו שלוש פעימות שבכל אחת מהן יהיו קרוב ל-20 מכרזים. בפעימה הראשונה צפוי להתקיים מכרז על התפקידים הבכירים ביותר שביניהם מנהלי הטלוויזיה והרדיו, שכן התפקידים בדרגים הנמוכים יותר של מנהלי חטיבות יאוישו בתיאום עם המנהלים החדשים. בתקופת הביניים ימונו מנהלים אחרים בפועל, שיחליפו את הקיימים, אשר חלקם נמצאים בתפקידם כבר שנים.

אמיר גילתצילום: טל כהן

העובדה כי הוועד המנהל בחר לעשות כן בישיבתו הראשונה יכולה להביא להשערה כי מדובר באחד הליקויים שמבקר המדינה הורה לרשות לתקן בדו"ח שלו. הדו"ח המלא של המבקר צפוי להתפרסם באמצע חודש זה.

בנוסף אישר הוועד המנהל את עקרונות המבנה הארגוני החדש של הרשות ובכך תתאפשר הכנת המכרזים לתפקידים חדשים ברשות שבהם מנהל מדיה חדשה, מנהל המדיה בערבית, מנהל המדיה הבינלאומית ומנהל חטיבת פיתוח עסקי.

יו"ר הרשות ד"ר אמיר גילת התייחס להחלטה ואמר כי "מדובר בחלק ראשון בשורה של צעדים ארגוניים מתחייבים במטרה להפוך את רשות השידור לארגון עם תרבות ארגונית תקינה תוך ייצוב מיידי של השדרה הניהולית. צעדים ראשוניים אלה הם אבן דרך חשובה בדרך להובלת הרשות מול האתגרים החדשים והרבים העומדים בפניה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker