לקראת דו"ח המבקר: ועדת הביקורת זימנה את שקלאר

ועדת הביקורת של רשות השידור תדון בדו"ח, שצפוי להתפרסם במאי וכלל הנראה כולל ביקורת חריפה נגד תפקוד המנכ"ל

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

>> ועדת הביקורת של רשות השידור בראשות היו"ר החדש יעקב בורובסקי תנהל היום דיון מיוחד בעניין דו"ח מבקר המדינה מיכה לינדנשטאוס בעניין רשות השידור - כך נודע ל-TheMarker. לדיון זומן מנכ"ל הרשות, מוטי שקלאר, שככל הנראה ספג ביקורת חריפה בדו"ח. הוועדה עשויה לגבש את המלצותיה ולהעבירן לוועד המנהל של הרשות, שיתכנס לדיון בשבוע הבא, לראשונה מאז נבחר.

דו"ח המבקר המלא בעניין רשות השידור, ובנושאים נוספים שבדק המבקר בשנה האחרונה, צפוי להתפרסם באמצע מאי. שקלאר צפוי לסיים את כהונתו ביולי והיא לא תוארך לקדנציה נוספת. מקורבים לוועד המנהל החדש אמרו בעבר כי אם כהונתו של שקלאר לא היתה מסתיימת - הם היו דורשים להדיחו עקב ממצאי דו"ח המבקר הצפויים. בנוסף, תדון ועדת הביקורת גם בדו"ח שיכלול ממצאים בעניין עבודת רשות השידור מול שפ"מ, הגוף האחראי על מכירת זמן הפרסום בתחנות הרדיו של קול ישראל. שקלאר מסר בתגובה: "אמסור את דברי בוועדה".

רמז לממצאי המבקר ניתן היה למצוא במכתב ששלח בפברואר לראש הממשלה, בנימין נתניהו, ובו ביקש לטפל בדחיפות בשני נושאים קריטיים - רשות השידור ומצוקת מיטות האשפוז בבתי החולים. לפי המכתב ששלח לינדנשטראוס, "הדו"ח מתייחס לפעילותו של מנכ"ל רשות השידור שקלאר, בין השאר לפעולותיו בענייני כוח אדם, שעל פי הדו"ח נעשו פעמים רבות תוך התעלמות מהוראות הדין והנוהל. בהתנהלות זו היה כדי להטמיע ברשות השידור תרבות ניהולית קלוקלת. אין להשלים עם הליקויים שהועלו בתחום זה, המצביעים על כשל ארגוני וניהולי".

מוטי שקלארצילום: אמיל סלמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker