נתי טוקר

מו"ל "ידיעות אחרונות", נוני מוזס, ועורך "ידיעות אחרונות" רון ירון נמצאים בהליך גישור אצל השופטת (בדימוס) הילה גרסטל סביב פרישתו של ירון. הליך הגישור מתמקד בתנאי הפרישה של ירון, שצפוי לעזוב את הקבוצה.

כפי שפורסם לראשונה במאי ב-TheMarker, מוזס – השולט בפועל בקבוצה - מתכוון לבצע שינוי בצמרת "ידיעות אחרונות". במסגרת השינויים, צפוי ירון לעזוב את תפקידו בקרוב, לאחר שמונה שנים, ובמקומו אמור להתמנות ראש מערכת החדשות, נטע ליבנה. בין ירון לבין ליבנה יש כיום מערכת יחסים קשה, על רקע הפרסומים סביב פרישתו הצפויה והכפויה של ירון. 

עוד פורסם כי אלון גולדשטיין, לשעבר משנה לעורך "ידיעות", עשוי לחזור לקבוצה. גולדשטיין הכחיש את הידיעה, אך בפועל אכן הצטרף ל"ידיעות" בשבוע שעבר לתפקיד סמנכ"ל ללא תחום סמכות מסוים, והוא כפוף ישירות למוזס.

עזיבתו של ירון נובעת מסיבות שונות. ירון הוביל לעצמאות מערכתית, והוא גם התנגד לתוכנית הקיצוצים המשמעותית שאמורה לצאת לדרך בקבוצה בקרוב. ירון גם מסר עדות בתיק 2000, שבו חשוד מוזס בהצעת שוחד.

משפחת יודקובסקי, בעלי המניות ב"ידיעות", התנגדה להדחתו של ירון. גם עיתונאים בכירים בעיתון הבהירו את עמדתם כי יש להותיר את ירון על עמדתו. ואולם למוזס יש רוב, בין השאר בזכות תמיכת בעלי המניות הנוספים – מרים נופך-מוזס, ג'ודי שלום ניר מוזס ובנק הפועלים – והדחתו צפויה לצאת לדרך.

עם זאת, ככל הנראה בין הצדדים יש מחלוקות לגבי התנאים שבהם יעזוב ירון את תפקידו. את ירון מייצג עו"ד צלי רשף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker