אופטיקה הלפרין: נתבע את הנציגה של צייס ב-10 מיליון שקל

רשת האופטיקה הגישה בקשה לצו מניעה נגד לוכסויז'ן, שיאסור על היבואנית לפנות ללקוחות של אופטיקה הלפרין ולהביא לפרסומים בנושא

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

>> רשת אופטיקה הלפרין הגישה בקשה לצו מניעה במעמד צד אחד נגד לוכסויז'ן ישראל, הנציגה בישראל של חברת צייס הגרמנית. בצו המניעה מבוקש כי ייאסר על לוכסויז'ן לפנות ללקוחות של אופטיקה הלפרין ולגרום להם לביטול הסכמים עמה, לפרסם או לדאוג לפרסומם של פרסומים וכתבות בנושא עדשות צייס, ולטעון בפני גורמים בישראלובחו"ל כי אופטיקה הלפרין משווקת את העדשות שלא כדין.

עוד מציינת אופטיקה הלפרין בצו כי בכוונתה להגיש תביעה נגד לוכסויז'ן בסך 10 מיליון שקל. אופטיקה הלפרין טוענת כי לוכסויז'ן יצאו במסע פרסום מקיף בכלי התקשרות, שלפיו עדשות מולטיפוקל של המותג צייס שמוכרת אופטיקה הלפרין אינן מקוריות. בנוסף, לדבריה, פנתה לוכסויז'ן ללקוחות אופטיקה הלפרין, כמו המשביר לצרכן ואל על, בבקשה שלא לשתף פעולה עם הרשת ואלה אכן הפסיקו את המשך שיווקן של העדשות בחנויותיהם ואת קיומם של מבצעים משותפים עם הרשת. מעשים אלה גרמו לאופטיקה הלפרין, לדבריה, נזק של מיליוני שקלים ופגיעה בשמה הטוב.

הרב הלפריןצילום: טואג אייל

שופט בית המשפט המחוזי קבע כי אין הצדקה למתן צו במעמד צד אחד וכי הבקשה תועבר לתגובת לוכסויז'ן תוך שבעה ימים. עד אז התבקשה אופטיקה הלפרין להגיש את התביעה שהצהירה כי תוגש.

בלוכסויז'ן מתרעמים על השיטה שפיתחה אופטיקה הלפרין כדי לעקוף אותה, שבמסגרתה היא מביאה זה שנתיים וחצי עדשות משקפיים של צייס ביבוא מקביל ממפעל בהודו. כך מצליחה אופטיקה הלפרין למכור זוג עדשות מולטיפוקל של צייס במחיר ממוצע של 1,500-2,000 שקל, בעוד לוכסויז'ן מוכרת אותן ב-4,100-4,560 שקל.

אופטיקה הלפרין טוענת כי לוכסויז'ן הסתירו בזדון צו מניעה של בית המשפט הגבוה בהודו, שקבע כי העדשות שאותן היא מוכרת הן עדשות מקוריות המיוצרות על פי רישיון מצייס גרמניה והן כשרות לכל דבר ועניין. מאחורי הפנייה לבית המשפט בהודו עומד סכסוך בין צייס העולמית לחברה ההודית. צייס טוענת לביטול ההסכם והחברה ההודית טוענת כי מדובר בביטול שלא כדין.

מלוכסויז'ן ישראל נמסר בתגובה: "העובדה שהבקשה לצו מניעה נדחתה כבר במעמד צד אחד מדברת בעד עצמה. לא בכדי בחר בית המשפט הנכבד לדחות את הפנייה הבהולה ובכך הביא לקריסת ההליך המשפטי הפזיז שנקטה הלפרין ערב כניסת השבת. דו"ח בדיקה מפורט של היצרן הגרמני מעלה חשש כבד למקוריות העדשות, הליטוש והציפוי שלהן ואנו נופתע אם הלפרין יבחר להתמיד בתביעה ובכך להביא על עצמו קביעה משפטית חד-משמעית לגבי מקוריות העדשות".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker