אופטיקה הלפרין בבקשה לצו מניעה נגד יבואנית עדשות צייס - לוכסויז'ן

אופטיקה הלפרין: לוכסויז'ן מכפישים את שמנו בטענות לא נכונות

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

רשת אופטיקה הלפרין הגישה בקשה לצו מניעה במעמד צד אחד נגד חברת לוכסויז'ן ישראל, הנציגה בישראל של חברת צייס הגרמנית. אופטיקה הלפרין מציינת בצו המניעה כי בכוונתה להגיש כתב תביעה נגד לוכסויז'ן שיעמוד על 10 מיליון שקלים.

אופטיקה הלפרין טוענת כי לוכסויז'ן יצאו במסע פרסום מקיף בכלי התקשרות לפיו עדשות מולטיפוקל של המותג צייס אותן מוכרת אופטיקה הלפרין הינן מזויפות ולא מקוריות. בנוסף, לדבריה, פנתה לוכסויז'ן ללקוחות אופטיקה הלפרין, כמו המשביר לצרכן ואל על, שלא לשתף פעולה עם הרשת ואלה אכן הפסיקו את המשך שיווקן של העדשות בחנויותיהם ואת קיומם של מבצעים משותפים עם הרשת. מעשים אשר גרמו לאופטיקה הלפרין לדבריה נזק של מיליוני שקלים ופגיעה בשמה הטוב.

שופט בית המשפט המחוזי קבע כי אין התדקה למתן צו בעמד צד אחד וכי הבקשה תועבר לתגובת לוכסויז'ן תוך 7 ימים. עד אז התבקשה אופטיקה הלפרין גם להגיש את התביעה שהצהירה כי תוגש.

לפני שנתיים וחצי מצאה אופטיקה הלפרין פיתרון שעוקף את לוכסויז'ן ומביא עדשות צייס ביבוא מקביל ממפעל בהודו. כך מצליחה אופטיקה הלפרין למכור זוג עדשות מולטיפוקל של צייס במחיר ממוצע של 1,500-2,000 שקל בעוד לוכסויז'ן מוכרת אותן תמורת 4,100-4,560 שקל בממוצע.

עדשות מולטיפוקל של צייס היוקרתית, מהוות 30% ממכירות עדשות המולטיפוקל באופטיקה הלפרין וכ-8% מכלל מכירות הרשת.

אופטיקה הלפרין טוענת גם כי לוכסויז'ן הסתירו בזדון צו מניעה של בית המשפט הגבוה בהודו, אשר קבע כי העדשות אותן היא מוכרת הן עדשות מקוריות המיוצרות על פי רישיון מצייס גרמניה והן כשרות לכל דבר ועניין.

מלוכסויז'ן ישראל נמסר בתגובה: "העובדה שהבקשה לצו מניעה נדחתה כבר במעמד צד אחד מדברת בעד עצמה. לא בכדי בחר בית המשפט הנכבד לדחות את הפנייה הבהולה ובכך הביא לקריסת ההליך המשפטי הפזיז בו נקטה הלפרין ערב כניסת השבת. דו"ח בדיקה מפורט של היצרן הגרמני מעלה חשש כבד למקוריות העדשות, הליטוש והציפוי שלהן ואנו נופתע עם הלפרין יבחר להתמיד בתביעה ובכך להביא על עצמו קביעה משפטית חד משמעית לגבי מקוריות העדשות. אנו שבים וקוראים ללקוחות המעוניינים להינות מהאיכות של עדשות צייס גרמניה לדרוש מהאופטומטריסט תעודת משווק מורשה של לוכסויז'ן ותעודת אחריות מקורית של צייס שאם לא כן הוא שם את כספו על קרן הצבי".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker