גולשים בוואטסאפ בזמן המשחקים - ובפייסבוק במחצית

תעבורת האינטרנט על גבי הרשת הסלולארית עולה משמעותית בזמן משחקי המונדיאל בשל צפייה של גולשים רבים במכשירים הניידים ■ בזמן המשחקים יש נטייה לצופים להשתמש יותר בוואטסאפ - ואילו במחצית חל זינוק בכניסה לאפליקציות של רשתות חברתיות אחרות

נתי טוקר
גביע העולם
גביע העולםצילום: Matthias Schrader/אי־פי

תופעת שני המסכים - מסך הטלוויזיה והסלולר - כבר אינה חדשה. אבל כעת, נתונים עדכניים של פלאפון מאפשרים הצצה להרגלי השימוש של צופי הכדורגל במשחקי המונדיאל. לפי הנתונים, הצופים נוהגים להתעדכן מדי פעם במהלך המשחק באפליקציית וואטסאפ במכשיר הסלולרי שברשותם, אך רק במחצית או בסיום המשחק נכנסים לאפליקציות חברתיות "כבדות" יותר כמו פייסבוק ואינסטרגרם.

הנתונים מבוססים על תעבורת הרשת של פלאפון בזמן המשחקים והשוואה של התנהלות המשתמשים במשחקי המונדיאל מול שבוע קודם שבו לא נערך משחק. הנתונים נאספו מהשבוע הראשון של המונדיאל ומשחקים נבחרים בהמשך.

לפני הנתונים, באופן כללי נפח הגלישה הסלולרית עולה משמעותית בזמן המשחקים - ככל הנראה משום שהרבה אנשים צופים במשחקים דרך הסמארטפונים, כאשר הם לא ליד טלוויזיה. במקביל, יש עלייה יחסית גדולה בפעילות ברשתות החברתיות בזמן המשחקים.

ואולם רגעי השיא של השימוש ברשתות החברתיות הוא כאמור במחצית ובסוף משחק - אז כנראה הצופים יכולים להקדיש תשומת לב רבה יותר למכשיר הנייד ואולי לשתף חוויות עם גולשים אחרים באפליקציות המספקות קשרים חברתיים כמו פייסבוק ואינסטגרם.

"בזמן המונדיאל אנחנו רואים גידול משמעותי בנפחי הגלישה של הלקוחות שעולה ככל שהמשחק יותר פופולרי", אומר אילן סיגל סמנכ"ל שיווק בפלאפון. "הגידול בגלישה בא לידי ביטוי בעיקר בנוכחות הגולשים ברשתות החברתיות, כחלק מתופעה עולמית של הרצון שלנו לשתף חוויות מאירועים גדולים בזמן אמת. ברגעי שיא כאלה מהירות ורציפות הגלישה חשובות במיוחד. פלאפון משקיעה בשדרוג הרשת והטמעת טכנולוגיות מתקדמות כדי להבטיח חווית משתמש מיטבית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker