מיזוג רשת-עשר לא יעבור בשקט: עובדי ערוץ עשר נערכים למאבק ומתאגדים בהסתדרות

בעוד עובדי חברת החדשות של ערוץ עשר אינם חוששים לעתידם, עובדים במחלקות כמו אתר ערוץ עשר, הארכיון ומחלקת התוכניות חוששים שמשרותיהם ייפגעו

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אולפן ערוץ 10
אולפן ערוץ 10צילום: אסף עברון

מיזוג רשת עם ערוץ עשר לא יעבור בקלות: עובדי ערוץ עשר התאגדו היום (ה') בהסתדרות ומתכוונים להיאבק על זכויותיהם בהליך המיזוג המתקרב. בהליך המיזוג ייפגעו בעיקר עובדי ערוץ עשר, שייבלע לתוך רשת.

עד כה, עובדי חברת החדשות של ערוץ עשר – שהיא חברה בת של הערוץ – היו מאוגדים בארגון העיתונאים של ההסתדרות. הוועד הוביל מאבקים רבים סביב הניסיונות לסגירת ערוץ עשר, ועד לאחרונה עמד בראשו הכתב הכלכלי מתן חודורוב. אלא שכ-350 עובדי חברת החדשות פחות חוששים לעתידם, מכיוון שרשת צפויה להעביר אליה את חברת החדשות של ערוץ עשר ולא צפויים פיטורים המוניים.

מנגד, עובדי ערוץ עשר לא היו מאוגדים. ההערכות הן שמספר העובדים בערוץ נע סביב כ-150 עובדים, כולל עובדי אתר ערוץ עשר. עובדים אלה מגיעים ממחלקות כמו מחלקת התפעול, השיווק, הדיגיטל, טכנאים, אנשי מחלקת התוכניות, הארכיון, המינהל ועוד. היום החלו עובדי ערוץ עשר להתאגד בהסתדרות לקראת המיזוג.

בוועד הפעולה של עובדי ערוץ עשר מסרו: "אנחנו מצפים לשיתוף פעולה עם הנהלת הערוץ ובעליו. עובדי הערוץ הוכיחו בעבר עמידה איתנה באתגרים רבים וגם הפעם אנחנו בוחרים בערבות ההדדית ובסולידריות למען כלל העובדים".

בהסתדרות אומרים כי העובדים חוששים לעתיד הערוץ ולפרנסתם בעקבות המיזוג בין שני הערוצים, וכי מהלך ההתאגדות יוכל בין היתר לאפשר לעובדים להסדיר את זכויותיהם כחלק מהסכם בין הצדדים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker