לאחר שנתיים: הממשלה אישרה מליאה חדשה לרשות השידור

נפסלה מועמדותם של פרופ' אלי פולק והשחקן מוטי גלעדי; פרופ' פולק: לא קיימת עילה לפסילתי

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

לאחר כשנתיים שבהן רשות השידור מתנהלת בהרכב חסר במיוחד של מוסדותיה, אישרה הבוקר הממשלה מינוים של 31 חברים שאושרו על ידי ועדת שפניץ. מרשימה זו גם יורכב הוועד המנהל של הרשות. ועדת שפניץ פסלה את מינויים של יו"ר האגודה לזכות הציבור לדעת, פרופ' אלי פולק, וכן את מועמדותו של השחקן מוטי גלעדי.

המליאה תורכב מיו"ר הרשות ד"ר אמיר גילת, הסגנית המיועדת אסתי אפלבאום-פולני, החבר הנוכחי של הוועד המנהל יעקב נווה, ניצב בדימוס יעקב בורובסקי. חברים נוספים הם האמנים קובי אוז ונמרוד לב, אפרים באוך, אריה הולצר, אלה פרקיס, גאולה אבידן, גלילה אלקרנאוי, דבורה הנדלר, דן דייקר, ארבל גנץ, נגיסט מנגשה, וופא פאהום זועבי, טלי איכנולד, יואב הורוביץ, יוסף דרמר, ילנה זינשטיין, יפעת זמיר, לנה קריינדלין, ששון יונה, נורית ירדני לוי, דוד חיון, חני פרי, שירין חאפי, בלהה כהנא, אנטון איוב, עאטף כיוף ורומן פולונסקי.

לפי הערכות, כבר בתקופה הקרובה תתכנס המליאה החדשה לדיון ראשון. גורמים במליאה המיועדת כבר אמרו בעבר כי הדיון הראשון שבכוונתם לקיים יעסוק בדו"ח מבקר המדינה ובטענותיו החריפות כלפי הנהלת הרשות. הגורם אמר אז כי יש בכוונת המליאה לדרוש מהמנכ"ל שקלאר לצאת לחופשה על רקע טענות המבקר כלפיו. הטענות צפויות להתפרסם במאי הקרוב במסגרת הדו"ח המלא של המבקר.

פרופ' פולק מבקש להבהיר שבמשך כשנה וחצי עניין צירופו למליאה עמד על הפרק. במשך תקופה זו הוא הגיש את כל הניירות כנדרש. הוא מעולם לא קבל ידיעה רשמית מטעם הוועדה שמועמדותו נפסלה מטעם גורם כל שהוא ואף לא התבקש לתת הבהרות על ידי הוועדה. פרופ' פולק מוחה על הנסיון להכפיש את שמו ולרמוז שקיימת כביכול עילה פורמלית לפסילתו מלכהן בתפקיד ציבורי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker