חברת החדשות מסרבת לשתף פעולה עם העברת ערוץ הכנסת לערוץ עשר

בג"ץ אישר את העברת ערוץ הכנסת לידי קבוצת RGE ב-1 באוגוסט ■ אנשי חברת החדשות, המפעילה הנוכחית של הערוץ, ממשיכים להיאבק בהחלטה ■ נציגי החברה: "בכוונתו לעתור לבג"ץ לאחר שיועברו אלינו מלוא המסמכים"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אולפן ערוץ 10
נתי טוקר

ערוץ הכנסת יעבור ב-1 באוגוסט לידיה של קבוצת RGE, המחזיקה גם בערוץ עשר. זאת לאחר החלטת ועדת המכרזים של מועצת הכבלים והלוויין לפני כשבועיים, לפסול את הצעת ערוץ 20 ולהעניק את הזכייה להצעה של קבוצת RGE, שדורגה במקום השני.

ערוץ 20 אמנם עתר לבג"ץ בעניין, אך הוא דחה את הבקשה להטיל צו ביניים שימנע את המעבר עד לדיון בעניין בספטמבר. המשמעות היא שנכון לעכשיו הערוץ, שהופעל עד כה על ידי חברת החדשות (לשעבר חדשות 2), יעבור באוגוסט לידי RGE.

היום (ג') בצהריים אמור להתקיים בכנסת מפגש הכנה לקראת המעבר של הערוץ לידי RGE. המפגש היה אמור לכלול את אנשי מועצת הכבלים והלוויין שניהלו את המכרז, נציגי הכנסת, אנשי RGE ואנשי ערוץ הכנסת הנוכחי, המופעל על ידי חברת החדשות.

לטענת אנשי מועצת הכבלים והלוויין, בחברת החדשות התעלמו עד כה מקיומו של המפגש אף שהוזמנו, והיום הודיעו כי כלל לא יתייצבו אליו. גם מנכ"ל ערוץ הכנסת הנוכחי, אורי פז, הודיע כי לא יגיע לפגישה. המשמעות של היעדרות אנשי חברת החדשות וערוץ הכנסת הנוכחי היא שהליך החפיפה להעברת השליטה בערוץ הכנסת לידי RGE ילווה בקשיים.

בחברת החדשות טוענים מנגד כי רק אתמול הודיעו להם על הפגישה, ובתגובה השיבו למועצה: "בכוונת חברת החדשות הישראלית בע"מ וחברת חדשות 2 ערוץ הכנסת בע"מ להגיש עתירה לבג"ץ ביחס למכרז, לאחר שיועברו לעיונן מלוא המסמכים שהן זכאיות לעיין בהם (בדגש על הפרוטוקולים של ועדת המכרזים, ששליחתם מתמהמהת). לפיכך, אין זה מן הדין ליצור מצב של מעשה עשוי של העברת הפעלת הערוץ לחברת ערוץ 10 כנסת ישראל בע"מ (שאת החלטת ועדת המכרזים לגביה בכוונתנו לתקוף במסגרת עתירה לבג"ץ), ועל כן אין בידינו להשתתף בפגישה שזו מטרתה".

אנשי חברת החדשות טוענים כי אף שדורגו במקום השלישי, הם היו אמורים להיות מדורגים במקום השני – וזאת לטענתם בשל טעויות טכניות. עוד דרשו בעבר בחברת החדשות לפסול את המכרז כולו ולצאת למכרז חדש, וזאת לדברם לאור הכשלים שנפלו בו. עד כה, לא עתרו אנשי חברת החדשות לבג"צ נגד ההחלטה להעניק את הזכייה ל-RGE, אך הם מתכוונים לעשות זאת בהמשך.

בעקבות החלטתם של חברת החדשות ושל ערוץ הכנסת להיעדר מהדיון, פנה מנכ"ל הכנסת, אלברט סחרוביץ אל מנכ"ל ערוץ הכנסת ועורכו הראשי, אורי פז, והודיע כי הוא רואה "בחומרה רבה" את הימנעותם מלהשתתף בפגישה. לדברי סחרוביץ', "כל עוד אין החלטה שיפוטית, אינכם רשאים לסכל את החלטת המועצה בהתנהגות העומדת בניגוד לכל נורמה מקובלת (ויש להניח שגם בניגוד להסכם בינינו)".

ערוץ 20 פנה בינתיים לבג"ץ וביקש להקדים את הדיון בצו הביניים. חברת החדשות השיבה כי גם היא תומכת בהקדמת הדיון. בתגובת חברת החדשות נכתב כי עדיין לא הוגשו לידיה הפרוטוקולים המלאים של החלטת המועצה, ולכן אינה יכולה להגיב בשלב זה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker