מלחמות הטריפל: בזק תשיק השבוע אינטרנט, טלפון וטלוויזיה - בחבילה אחת

החבילה תושק באמצעות החברות הבנות והיא תכלול את תשתית האינטרנט של בזק, ספק האינטרנט בזק בינלאומי, קו טלפון על גבי האינטרנט ו-sting.tv של yes ■ ההחלטה של בזק להוזיל את שירותיה מבשרת על שינוי אסטרטגי ונטישת קו הפרימיום שאפיין את החברה עד כה

נתי טוקר
משרדי בזק בתל אביב
משרדי בזק בתל אביבצילום: Bloomberg

קבוצת בזק תשיק השבוע לראשונה חבילת טריפל ללקוחות. החבילה תושק באמצעות החברות הבנות והיא תכלול את תשתית האינטרנט של בזק, ספק האינטרנט בזק בינלאומי, קו טלפון על גבי האינטרנט (במחיר נוסף) וטלוויזיה על גבי האינטרנט sting.tv מבית yes. עדיין לא ברור מה יהיה מחיר החבילה, אך הטריפל יהיה ניתן לפירוק - כלומר יתאפשר לקבל חלק מהשירותים בלבד.

עד כה נמנעה בזק מלהציע לצרכנים חבילות טריפל. הסיבה העיקרית לכך היתה הגבלות רגולטוריות וחובת ההפרדה המבנית בחברה, אך גם ההתעקשות של החברה לשמור על רמת מחיר גבוהה ולא להוזיל את השירותים לרמת המחירים של חבילות הטריפל אצל המתחרים שיחקה תפקיד. החברות בזק בינלאומי ופלאפון שיווקו את מוצרי sting.tv של yes, אך זה היה מהלך מתחת לקו ללא השקה רשמית.

ואולם לאור התגברות התחרות בתחום, והכניסה של שירותי הטלוויזיה של סלקום ופרטנר, קבוצת בזק מבצעת צעד שמעולם לא ביצעה - ומציעה חבילת טריפל. החבילה תוצע לפי מודל השוק הסיטוני, המאפשר לבזק בינלאומי להציע לצרכנים מכירה משולבת (בנדל) של תשתית אינטרנט של בזק וספק אינטרנט של בזק בינלאומי.

סלקום מציעה טריפל במחיר 149 שקל, כולל קו טלפון. פרטנר מציעה טריפל במחיר התחלתי של 129 שקל, כולל נטפליקס בחבילת HD לחצי שנה חינם. הטריפל של HOT (ללא ספק) מוצע במחיר התחלתי של 199 שקל. במקרה של בזק, ההצעה תהיה ככל הנראה מורכבת יותר, שכן המודל של sting.tv הוא פירוק הטלוויזיה לחבילות הצפייה המותאמות לכל צופה.

ההחלטה של בזק להוזיל את שירותיה מבשרת על שינוי אסטרטגי ונטישת קו הפרימיום שאפיין את החברה עד כה. המהלך הזה גם תואם את הכיוון שאליו מושך היו"ר החדש שלמה רודב, לאיחוד בין החברות הבנות לקבוצת תחת הנהלה וייתכן גם תוך איחוד פעילויות.

שוק הסלולר מושך תשומת לב רבה בשל החרפת התחרות בו על רקע כניסת חברת הסלולר WE4G של אקספון, אך גם בשוק הנייח התחרות מחריפה. כ-300 אלף מנויים הצטרפו לשירותי הטלוויזיה על גבי האינטרנט של סלקום, פרטנר ושל החברות yes (שמציעה את sting.tv) ושל HOT (שמציעה את NEXT.TV). בתחום תשתית האינטרנט הצטרפו יותר מ-530 אלף לקוחות לרפורמות השוק הסיטוני.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker