נתי טוקר

כבר יותר מחודש וחצי שהאחראית על כל הפקות הטלוויזיה בתאגיד השידור הציבורי כאן היא עובדת שמעולם לא עסקה ישירות בהפקות טלוויזיה. למרות זאת, הנהלת התאגיד מעכבת את הליכי הבחירה של סמנכ"ל הטלוויזיה, ובשלב זה לא נקבע מועד לסיום הליך האיתור. התאגיד מוציא מדי שנה על הפקות הטלוויזיה כ-220 מיליון שקל.

ב-20 באפריל סיימה ליסה שילוח את תפקידה כסמנכ"לית הטלוויזיה בתאגיד. שילוח החליפה את הסמנכ"לית הקודמת דינה לניר. במקומה מונתה כממלאת מקום סמנכ"לית הטלוויזיה טל פרייפלד, המכהנת כיום בתפקיד מנהלת מחקר, תכנון, פרוגרמינג ואסטרטגיה בתאגיד.

פרייפלד שימשה בתפקידים בכירים בתחום הטלוויזיה, אך התמקדה בתחומי המחקר והאסטרטגיה. היא שימשה בעבר בתפקיד אנליסטית, ולאחר מכן מנהלת מחלקת המחקר והאסטרטגיה בקשת. בהמשך שימשה יועצת מחקר ואסטרטגיה לחינוכית, בתקופה שבה ניהל את החינוכית מנכ"ל התאגיד, אלדד קובלנץ. כאמור, היא לא עסקה עד כה בתחום ההפקות בטלוויזיה, שדורש מומחיות רבה.

אלדד קובלנץצילום: איה אפרים

כפי שפורסם ב-TheMarker, הליך המינוי של סמנכ"ל הטלוויזיה מתעכב. ועדת האיתור של תאגיד השידור הציבורי, בראשות קובלנץ, החליטה לעכב את תהליך בחירת סמנכ"ל הטלוויזיה, ולפנות למועמדים חדשים. בשבועות האחרונים פנתה הוועדה לכמה בכירים בענף בהצעה להתמודד לתפקיד.

העיכוב בהליך המכרז העלה תמיהה בשוק הטלוויזיה, מאחר שלשלב הגמר הגיעו שני מועמדים בעלי ותק וידע נרחב בתחום. הבכיר שבמועמדים הסופיים הוא יונה ויזנטל, שהיה כ-15 שנה סמנכ"ל התוכן של yes, ואחראי בין השאר גם על התוכן המקורי של yes וערוץ הדוקו של החברה. לפני כן כיהן ויזנטל בתפקידי הנהלה בכירים בערוץ הספורט. ויזנטל היה מנכ"ל רשות השידור בתקופת פירוק הרשות לקראת סגירתה, והיה מועמד לשמש מנכ"ל התאגיד. המועמדת הנוספת שהגיעה לשלב הסופי היא הילי חורב־קסוטו, מנכ"לית ערוץ הילדים של קבוצת RGE, שאחראית על שורה של סדרות פופולריות בקרב ילדים.

המועד להגשת המועמדויות לוועדה הסתיים מזמן והוועדה כבר התכנסה, אך בוועדה הוחלט כי תפנה למועמדים נוספים ותציע להם להתמודד לתפקיד. בתאגיד הסבירו כי לאור הזכייה באירוויזיון יש צורך באיש טלוויזיה בעל ניסיון בהפקות משמעותיות מעין אלה. עוד הסבירו בתאגיד כי גם במכרזים קודמים הוועדה פנתה למועמדים שונים, והליכים למינוי תפקיד משמעותי כל כך נמשכים זמן רב.

יונה ויזנטלצילום: אייל טואג

מכאן נמסר: "מינוי קבוע לתפקיד ייסגר בתום הליכי המכרז וועדת האיתור. עשרות הפקות כבר יצאו לדרך, בהשקעה של מיליונים בתוכן וביצירה ישראלית, וצפויות לעלות לאוויר כבר בחודש הקרוב ובמהלך כל השנה, ללא כל עיכוב".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker