שר הביטחון: גלי צה"ל תעבור למתחם בית החייל בירושלים

המעבר יתבצע רק בעוד שלוש שנים ■ עם זאת, בהודעת לשכת שר הביטחון נכתב כי בתוך כשלושה חודשים תחל גלי צה"ל לשדר את מהדורות החדשות שלה מאולפניה הקיימים בירושלים

נתי טוקר
גלי צה"ל
גלי צה"לצילום: דודו בכר

האם הפעם זה סופי? לשכת שר הביטחון אביגדור ליברמן הודיעה היום (א') כי ליברמן החליט שתחנת גלי צה"ל תעבור לירושלים, למתחם בית החייל בכניסה לעיר, שבו ייבנה בית גלי צה"ל. עד למעבר המלא של התחנה, כבר בעוד שלושה חודשים תחל גלי צה"ל לשדר את מהדורת החדשות מהמתחם בירושלים.

משרד הביטחון אמור לממן את עלויות הבינוי של בית גלי צה"ל החדש. במשרד הביטחון אמרו כי עוד הם לא יודעים מה יהיו עלויות הבינוי, והן יפורסמו רק לאחר שיסתיים התכנון וההליך המכרזי. המשמעות של כוונת משרד הביטחון לממן את הפרויקט היא הותרת גלי צה"ל במתכונת הנוכחית כנראה לזמן רב.

הדמיית מבנה גלי צה"ל החדש
הדמיית מבנה גלי צה"ל החדשצילום: באדיבות משרד הביטחון

ההודעה הנוכחית מגיעה לאחר כמה תוכניות קודמות שבוטלו. כיום ממוקמת התחנה במיקומה ההיסטורי ביפו. שר הביטחון הקודם משה (בוגי) יעלון סיכם ב-2014 עם המפקד הקודם, ירון דקל, על מעבר של תחנת גלי צה"ל לעיר לוד. אלא שהתוכנית הזו בוטלה על ידי ליברמן.

לאחר מכן הודיע ליברמן על כוונה להעביר את התחנה למוזיאון אסירי המחתרות בירושלים, אך גם תוכנית זו בוטלה לאור התנגדויות. מתחם נוסף שנבדק הוא אולפני הלני המלכה בירושלים, שבהם שידרה בעבר רשות השידור. גם תוכניות זו ירדה מהפרק.

המתחם העתידי, נכון לעכשיו, של בית גלי צה"ל החדש הוא במתחם בית החייל בירושלים, שבו נמצאת כיום גם לשכת הגיוס. ליברמן מתכוון להפוך את המתחם לקריה ביטחונית, שבה יוקמו גם לשכת הגיוס החדשה, בית לחיילים בודדים ועוד. לפי הודעת לשכת שר הביטחון, בית גלי צה"ל החדש יתפרש על שטח של כ-2,500 מ"ר, והוא יכלול אולפני רדיו לגלי צה"ל וגלגלצ, וכן את מערך השידור הדיגיטלי.

המעבר עצמו יתבצע לפי התוכנית רק בעוד שלוש שנים. בהודעת לשכת שר הביטחון נכתב כי ליברמן ומפקד התחנה, שמעון אלקבץ, סיכמו כי בתוך כשלושה חודשים תחל גלי צה"ל לשדר את מהדורות החדשות שלה מאולפניה הקיימים בירושלים. כיום יש לגלי צה"ל אולפנים בבית החייל בבירה. בהודעה נמסר כי אולפנים "אלה יעברו התאמה לשידורי חדשות".

ליברמן מסר: "גלי צה"ל, כתחנת השידור הציבורי המובילה בישראל, חייבת לשדר מירושלים בירתנו. היום אני שמח לבשר שהרכבת הזאת יצאה לדרך. עד להקמת מבנה הקבע של התחנה בתוך כשלוש שנים, מהדורות החדשות והתוכניות יעברו בהדרגה לאולפנים הקיימים. נמשיך לחזק את ירושלים בכל דרך".

אלקבץ מסר: "מקומו הטבעי של השידור הציבורי הוא בבירת ישראל. בתחנות גלי צה"ל וגלגל"צ משרתים חיילים וחיילות מכל רחבי הארץ, המשקפים את פניה של מדינת ישראל על כל גווניה. נמשיך להיות הבית של החיילים".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker