בדרום זועמים על פרסומת של מפעל הפיס - אך מעדיפים לשתוק

פרסומת חדשה של מפעל הפיס מעוררת זעם אצל תושבי הדרום שטוענים שהיא לועגת לפסטיבל דרום אדום ■ גורמים פוליטיים מהדרום העדיפו שלא לפנות במחאה למפעל הפיס - מחשש שיפסיק את העברת התקציבים אליהם

נתי טוקר
נתי טוקר

גורמים פוליטיים מדרום הארץ זעמו בימים האחרונים על מפעל הפיס בגין פרסומת חדשה שלועגת לדרום, ובעיקר לפסטיבל דרום אדום השנתי. אלא שניסיון להביע מחאה נגד מפעל הפיס כשל, לאחר שגורמים פוליטיים מהדרום חששו כי במפעל הפיס יעצרו את התקציב השנתי המופנה לרשויות המקומיות לקיום הפסטיבל.

בימים האחרונים עלה מפעל הפיס בסרטון חדש, הומוריסטי ועוקצני, לכרטיסי חיש גד. בקמפיין נראה צעיר ישראלי שמשוחח עם חברו ומספר לו בתנועות יד מוגזמות על החוויה בהשתתפות בפסטיבל דרום אדום בתקופת פריחת הכלניות בדרום. אלא שלאחר מכן נראה בסרטון אותו צעיר כשהוא נהנה בגלישת סקי בחו"ל. משפט הסיום הוא: "זה אתה עם עוד קצת כסף".

הפרסומת המדוברת של מפעל הפיס

גורמים פוליטיים מהדרום שנחשפו לפרסומת הזו זעמו על מפעל הפיס וטענו כי עולה ממנה לעג לדרום וגיחוך של המבקרים המגיעים מדי שנה לפסטיבל. אותם גורמים טענו כי "מפעל הפיס מקדם הימורים באמצעות שימוש במותג ובאזור הכי יפה בארץ בזלזול וביהירות", וכי המסר מהפרסומת הוא שמי שיש לו כסף לא צריך להגיע לפסטיבל אלא רק לטוס לחו"ל.

אלא שניסיון לבטא את המחאה נגד מפעל הפיס נחל כישלון. מפעל הפיס עצמו הוא אחד המממנים של הפסטיבל, בסכום המוערך בכ-100 אלף שקל. גורמים פוליטיים מהדרום לחצו למנוע הבעת מחאה נגד מפעל הפיס בשל חשש מביטול התקציבים ברשויות המקומיות - והביקורת הושתקה.  

ממפעל הפיס נמסר בתגובה: "מפעל הפיס מכבד את תושבי הדרום. מיזמי פיס רבים בחינוך, בתרבות ובספורט קיימים בישובי הדרום. אחת הפרסומות לחיש גד עוסקת בצורה הומוריסטית בנושא החופשות , מתארת חופשה בארץ שהיא נגישה וכיפית ואלטרנטיבה מצויינת, ולצד זה גם סקי באלפים. אין כאן כוונה לזלזול, נהפוך הוא. אנו מקווים שכולם יקחו את זה בהומור".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ