שטראוס רכשה את חברת הקפה הברזילאית פינו גראו ב-70 מ' ש'

הרכישה התבצעה באמצעות החברה הבת הברזילאית של שטראוס קפה, טרס קורסואס. מחזור המכירות של שטראוס קפה ב-2010 הסתכם ב-3.4 מיליארד שקל

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

>> שטראוס קפה מקבוצת שטראוס ממשיכה את ההתרחבות הגלובלית: הקבוצה רכשה את חברת הקפה הברזילאית פינו גראו. הרכישה התבצעה באמצעות החברה הבת של שטראוס, טרס קורסואס (50%), שתשלם תמורת חברת הקפה כ-70 מיליון שקל - מכפיל של מחזור המכירות של פינו גראו ב-2010. העסקה מותנית, בין היתר, בקבלת אישורים מהרשויות בברזיל.

מחזור המכירות של שטראוס קפה הסתכם ב-3.4 מיליארד שקל ב-2010. החברה ממקדת את פעילותה בתחום הקפה הקלוי והטחון ובמוצרי קפה משלימים נוספים, המספקים פתרונות לשוק הצריכה מחוץ לבית, למשרדים, לבתי מלון, למסעדות ולבתי קפה. טרס קורסואס, אחת משתי החברות הגדולות בשוק הקפה הקלוי בברזיל, עוסקת בעיקר בייצור והפצה של קפה קלוי וטחון ומייצרת ומוכרת גם מוצרים נלווים לקפה. גדי לסין, נשיא ומנכ"ל קבוצת שטראוס, מסר כי עסקת הרכישה של פינו גראו תאפשר יצירת סינרגיה בינה לבין טרס קורסואס.

מדו"חות של קבוצת שטראוס ל-2010 עולה כי מכירות הקפה בשווקים הבינלאומיים שמרו על יציבות והסתכמו ב-773 מיליון שקל ברבעון האחרון בשל שחיקה בשערי המטבע כלפי השקל. עם זאת, הרווח התפעולי של שטראוס קפה קרס ב-37% ברבעון ל-42 מיליון שקל, שהם 5.3% מהמחזור של החברה, לעומת 8.5% מהמחזור ברבעון המקביל.

סמנכ"ל הכספים של שטראוס, שחר פלורנץ, הסביר כי הנפילה ברווחיות חברת הקפה נבעה מעלייה של 103% במחירי הקפה ב-12 החודשים האחרונים. לדבריו, לא ניתן לגלגל על הצרכנים עליית מחירים בקנה מידה כזה, ולכן נרשם כרסום במרווחים. פלורנץ צפה שחברת הקפה תציג רווחיות תפעולית נמוכה גם ברבעון הראשון של 2011, שבו תממש מלאים יקרים של קפה גולמי שנרכש ברבעון הרביעי.

פלורנץ ציין לטובה את פעילות הקפה בישראל וברוסיה, שבה שטראוס קפה גדלה ב-9% במטבעות מקומיים, ובברזיל, שבה החברה צמחה ב-26%. לדבריו, החברה נפגעה במיוחד מהמצב הכלכלי ומאובדן נתח שוק ברומניה - באזור הבלקן קרסו המכירות ב-47%. שטראוס נפגעה גם מחולשת המטבעות בפולין ובמדינות יוגוסלביה לשעבר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker