אחרי 8 שנים: שלמה רודב חוזר לתפקיד יו"ר בזק

רודב שב בתקופה גועשת במיוחד - שבה החברה נמצאת על המדף לאור חובותיו של בעל השליטה בעבר, שאול אלוביץ', שמוגדר חדל פירעון ■ הוא עומד בפני יעדים ניהוליים - ובהם מינוי מנכ"ל במקום סטלה הנדלר שפרשה ביולי

נתי טוקר
יו"ר בזק, שלמה רודב
יו"ר בזק, שלמה רודבצילום: אלדד רפאלי

שלמה רודב חוזר לתפקיד יו"ר בזק, לאחר שדירקטוריון החברה התכנס היום והחליט למנותו לתפקיד רודב. רודב חוזר לתפקיד שמונה שנים לאחר שכיהן בו במשך שלוש שנים תחת קבוצת אייפקס-סבן-ארקין. רודב יחליף את היו"ר הזמני דוד גרנות, שכיהן בתפקיד כעשרה חודשים - מאז התפוצצה פרשת בזק.

רודב חוזר לבזק בתקופה גועשת במיוחד. השליטה בחברה נמצאת כיום על המדף לאור חובותיו של בעל השליטה בעבר, שאול אלוביץ', שמוגדר כחדל פירעון. במקביל, אלוביץ' ונושאי משרה בה נמצאים תחת חקירה בתיק 4000, בחשד לקיום יחסי שוחד עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

רודב נבחר על ידי בעלי השליטה בחברה, חברת בי-קום, שמנוהלת כיום על ידי הבנקים הנושים של אלוביץ'. המינוי של רודב נעשה ככל הנראה בהסכמה עם איש העסקים נתי סיידוף - שמנהל מו"מ לרכישת השליטה בחברה.

בפני רודב עומדים כעת גם יעדים ניהוליים: מנכ"לית החברה סטלה הנדלר הודיעה על פרישה בתחילת יולי, ודירקטוריון החברה בראשות רודב יצטרך למנות לה מחליף. בזק גם ניצבת בפני החלטות עסקיות הנוגעות לעתיד החברה – המרכזית שבהן היא הפעלת מערך הסיבים החדש. בנוסף, החברה ממשיכה במאמציה להפעיל לחץ על הרגולציה לאשר את ביטול ההפרדה המבנית בחברה. החברה מתמודדת כיום בסביבה תחרותית במיוחד, בעיקר בענפי הסלולר והטלוויזיה.

רודב מסר: "אני שמח מאד לחזור לתפקיד יו"ר בזק, ולהיות חלק מקבוצת התקשורת הטובה והמובילה בישראל. יחד עם עובדי הקבוצה בכל אחת מהחברות שלה, נעמוד בכל המשימות המורכבות שלפנינו".

גרנות מסר: "בתקופת זמן קצרה יחסית, אך אינטנסיבית מאין כמוה, כמ"מ הזמני ליו"ר בזק, למדתי להכיר לעומק את הקבוצה, פעילותה ועיסוקיה. מדובר בחברה מעולה ומובילה בתחומה, שהיא מהטובות במשק הישראלי. אני משוכנע שרודב, ביחד עם הרכב הדירקטוריון החדש יובילו אותה בדרך הנכונה ולהמשך ההצלחה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום