אושר מינוי גלבוע למועצת הרשות השנייה: "זיקה פוליטית נמוכה"

מינויו של התסריטאי חבר הליכוד ליאור גלבוע לחבר מועצת הרשות השנייה, שנבחן בוועדה לבדיקת מינויים בעקבות הפרסום ב-TheMarker, אושרר מחדש ■ הוועדה: "תוצאות הבירור מניחות את הדעת" ■ המינוי הומלץ על ידי גורם יחיד – עמותת הימין "זכות הציבור לדעת"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מימין: דוד אמסלם וליאור גלבועצילום: מתוך הפייסבוק של ליאור גלבוע

הוועדה לבדיקת מינויים אישרה מחדש את מינוי של ליאור גלבוע לתפקיד חבר מועצת הרשות השנייה, לאחר שמצאה כי קיימת רק "זיקה פוליטית נמוכה" בינו לבין שר התקשורת איוב קרא ובינו לבין מפלגת הליכוד.

גלבוע הוא תסריטאי הפעיל בתחום סדרות הטלוויזיה למגזר החרדי. לצד זאת, הוא פעיל בנושאים חברתיים שונים. הוא מונה לפני כחודשיים על ידי קרא לתפקיד חבר מועצת הרשות השנייה, לאחר שהמועצה לא תיפקדה במשך חודשים ארוכים בעקבות פרישה של חברים ממנה.

לאחר המינוי פורסם ב-TheMarker כי גלבוע היה חבר ליכוד ופעיל בסניפי המפלגה, נכח באירועים עם אנשי הליכוד ואף אירגן כנס בהשתתפות ח"כ דוד אמסלם (הליכוד) סביב פעילות חברתית של גלבוע. בין גלבוע לקרא היתה גם היכרות מוקדמת על רקע פעילות פוליטית. גלבוע שוקל כיום להתמודד על ראשות עיריית יהוד.

בעקבות הפרסום הודיעה הוועדה לבדיקת מינויים כי ייערך בירור עם המועמד ויתקיים דיון מחדש במינויו לתפקיד. בדיון, שנערך ב-29 במרץ, הוחלט כי "תוצאות הבירור מניחות את הדעת, וכי מדובר בזיקה פוליטית ברמה נמוכה, והרקורד הרלוונטי של מר גלבוע משקף כישורים מיוחדים רלוונטיים".

כפי שפורסם ב-TheMarker, מינויו של גלבוע ושל שני חברי מועצה נוספים – בהם של היו"ר יוליה שמאלוב־ברקוביץ' – אושר על ידי הממשלה, לאחר שבהליך ההמלצות השלושה הומלצו על ידי גוף אחד בלבד: עמותת הימין "זכות הציבור לדעת", שראשיה פעילים במפלגת הליכוד.

היום פורסם ב-TheMarker כי מבקר המדינה עורך בדיקה מיוחדת תחת הכותרת "עצמאות גופי הרגולציה בתחום השידורים" שתכלול גם את סוגיית המינויים למועצת הרשות השנייה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker