ועד הטכנאים ישבש הערב את שידורי הרדיו בקול ישראל

הטכנאים מוחים על הכנסת שעון נוכחות; "הרשות מתנהלת כמו במערב הפרוע"

שחר רן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

שידורי הרדיו בקול ישראל ישובשו החל מהערב, בעקבות דרישת ההנהלה להנהיג שעון נוכחות לטכנאי הרדיו. כתוצאה מהשיבושים יאוחדו הערב שידורי רשת ב' וג', ושאר הרשתות יסיימו את שידוריהן ב-00:15 ואילו רשת ג' ו-88FM יסיימו את שידוריהן ב-01:00. בעקבות השיבושים מרחף כעת סימן שאלה מעל שידור משחק הכדורגל בין מכבי חיפה למכבי תל אביב, שיתקיים מחר.

ועד טכנאי הרדיו הודיע כי לא ישתף פעולה עם הנהגת שעון הנוכחות, שננקטה כחלק מהרפורמה ברשות, ואילו ההנהלה קבעה בתגובה כי מי שלא יעשה שימוש בשעון הנוכחות - לא יזכה לתשלום בעבור שעות נוספות. לטענת מקור ברשות, החליטה ההנהלה לא לשבץ את הטכנאים לשעות נוספות ולכן ייגרמו שיבושים בשידור. לדבריו, טכנאים שכבר היו משובצים לעבודה בשעות נוספות קיבלו הודעה מההנהלה כי אין עליהם להגיע.

מקור בוועד הטכנאים מסר כי "ההנהלה החליטה באופן חד-צדדי, בניגוד להסכם חתום מולנו, להפר את ההסכמות ולהכניס שעון נוכחות, במקביל לשורת מהלכים שפוגעים בשכר העובדים. הם מתנהלים כמו במערב הפרוע, כשפקידי האוצר שולטים ברשות. המנכ"ל שקלאר מרגיש שהוא כבר בבחוץ, אז לא איכפת לו".

תגובת רשות השידור: "בהתאם למתווה הרפורמה, כל עובדי רשות השידור יידרשו לדיווחי נוכחות באמצעות מערכת דיווח אלקטרונית לשעות עבודה שנעשו בפועל. אופן המעבר לחתימה באמצעות שעון נוכחות הוסדרה עם המגזרים אשר חתמו על הסכם קיבוצי בהסכם שנחתם עימם. לגבי הסקטורים שנמנעו מלחתום, קבע הממונה על השכר כי יש להפעיל מולם טיפול בחריגות שכר בהתאם לסמכותו לרבות דיווח באמצעות שעון נוכחות.

"מאחר וטכנאי הרדיו מסרבים לפעול בהתאם להנחיות ההנהלה ולהנחיות הממונה על השכר באוצר, ובשל העיצומים בהם נוקטים טכנאי הרדיו נפגעים לוחות השידורים של רשתות "קול ישראל". פרטים על לוחות השידורים ימסרו במהלך היום".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker