פילבר יסיים מיידית את תפקידו במשרד התקשורת - אך יקבל שני חודשי הסתגלות

כפי שפורסם ב-TheMarker, הצדדים הגיעו להבנות ■ פילבר שיגר היום לשר התקשורת מכתב שבו הודיע על התפטרותו ■ פילבר יזכה לשכר הסתגלות ולאחר מכן יקבל פיצויי פיטורים מלאים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלמה פילברצילום: מוטי מילרוד

מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר, ייסיים היום את כהונתו במשרד. עם זאת, כחלק מההסדר שהושג עמו, נראה כי פילבר לא יינזק כלכלית. פילבר שיגר היום לשר התקשורת איוב קרא מכתב שבו הודיע על סיום תפקידו.

לאחר התערבות היועמ"ש ונציבות שירות המדינה הגיעו הצדדים להבנות, במסגרתן יקבל פילבר מענק חד פעמי, בהתאם להחלטת הממשלה והוראות התקשי"ר, השקול לשכר של שתי משכורות חודשיות. בנוסף, על אף הנסיבות שבהן הוא עוזב את תפקידו והודאתו בעבירות פליליות כחלק מהסכם עד המדינה, פילבר ישמור על זכויותיו הפנסיוניות ויהיה זכאי גם לפיצויי פיטורים מלאים.

כדי לפטר את פילבר מתפקידו יש צורך בהחלטת ממשלה, והחלטה כזו טרם התקבלה. לכן התקיימו מגעים ישירים עם עורך דינו של פילבר, יובל נחמני. לאחר שהצדדים הגיעו להבנות שיגר היום (חמישי) פילבר מכתב לקרא, שבו כתב: "משהובא לידיעתי שאתה מבקש למנות מנהל כללי למשרד, אני מבקש למסור הודעה מוקדמת על סיום בהתאם  להסכם ההעסקה שלי".

פילבר, עד המדינה בתיק 4000, המשיך לכהן בחודשים האחרונים בתפקיד מנכ"ל משרד התקשורת וליהנות משכר מלא של כ-40 אלף שקל בחודש. בנציבות שירות המדינה אישרו לו להמשיך לכהן בתפקיד, תוך שהוא מושעה, בטענה כי לא ניתן לפתוח בהליך פיטורין נגדו כל עוד ההליך הפלילי לא הסתיים.

בחודשים הללו מילא את מקומו של פילבר מ"מ המנכ"ל מימון שמילה. שר התקשורת איוב קרא ניסה בשבועות האחרונים למנות לתפקיד המנכ"ל את קצין הקשר הראשי הפורש, תא"ל נתי כהן - ואולם, לא ניתן היה למנותו מאחר ותקן המנכ"ל היה "תפוס" על ידי פילבר. כעת, עת מסיים פילבר את תפקידו, צפוי השר קרא לקדם את מינויו של כהן.

מוקדם יותר פורסם בתקשורת הודעה של נציבות שירות המדינה לגבי סיום תפקידו של פילבר והתנאים השונים. במכתבו של פילבר לקרא הוא הביע תרעומת על המכתב הזה. "להפתעתי הרבה, פורסם והופץ בכלי התקשורת במהלך היום מכתב מאת מר אילן רם מנציבות שירות המדינה, ולפיו העסקתי כמנכ"ל המשרד הסתיימה היום. למיטב הבנתי אין למר רם או לגורם כלשהו מלבד ממשלת ישראל סמכות להורות על סיום העסקתי. מובן מאליו, שהודעתו האמורה של מר רם משוללת כל תוקף וחבל שיצאה", כתב פילבר. "אשמח לסייע בכל דבר ועניין ככל שאדרש".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker