הסלמה בסכסוך ברשות השידור: מנחי מבט לא יוכלו להיעזר בכתוביות בעת הקראת המהדורה

הטכנאים והוועד המשולב של העובדים מוחים נגד לכוונת ההנהלה להנהיג שעון נוכחות

שחר רן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הסלמה בעימות בין עובדי רשות השידור להנהלה, בעקבות התנגדות הטכנאים והוועד המשולב להנהיג שעון נוכחות: לאחר שאתמול והיום חלו שיבושים בשידורי קול ישראל, יתרחבו השיבושים גם לטלוויזיה. מהדורת מבט הערב, למשל, תשודר ללא כתוביות, כשהמנחה, ינון מגל, ייאלץ להוביל את המהדורה ללא שימוש בטלפרונטר.

כתוצאה מהצטרפות חברי הדירוג המשולב (תומכי השידור) לשיבושים לא ניתן מענה טלפוני בכל גופי הרשות, ענייני הכספים אינם מטופלים ואף הנהגים מסרבים לצאת לעבודה. כחלק מההיערכות הוחלט ברשות לשכור את שירותיה של ניידת שידור JCS, שתשדר בין השאר את המשחק הכדורגל הערב בין מכבי חיפה למכבי תל אביב. עלות שירותי הניידת לרשות היא 10,000 שקל ליום. הנהלת הרשות התכנסה כדי לדון בהתפתחויות והחליטה לקיים מעתה ישיבה יומית, שבה ייבחנו הצעדים האפשריים ליום הבא. בנוסף בוחנת ההנהלה צעדים משפטיים במטרה לצמצם עד כמה שאפשר את הפגיעה בשידורים. מנכ"ל הרשות, מוטי שקלאר, הציע בישיבה לגייס את העיתונאים לתפקידי ההפקה, אך ההצעה נתקלה בהתנגדות. כעת שוקלים בהנהלת הרשות להוציא מכתבי אזהרה לעובדי הדרג המשולב, שבהם יורה להם לא להגיע לעבודתם אם יחליטו להמשיך בשיבושים. עובדים שייעדרו בעקבות זאת, לא יקבלו שכר.

מנהל חטיבת ההפקה ברשות, מיקי קליין, אמר כי "אנשי הדרג המשולב חשובים מאוד ולא ניתן להמשיך בלעדיהם לטווח הארוך. הם נמצאים אתנו בכל המקומות, והם כמו הילדים שלנו. אנחנו לא רוצים לפגוע בהם".

מרשות השידור נמסר בתגובה: "הנהלת רשות השידור ממשיכה לפעול בנחישות ובעקביות ליישום הרפורמה ברשות השידור ולגבש, בין השאר, את הסכם ההבנות עם ההסתדרות. הרשות תגיב משפטית ומקצועית מול העובדים שהכריזו למעשה על שביתה, כשכוונתם האמיתית היא פגיעה בתהליך התקדמות הרפורמה. ההנהלה תפעל למניעת שיבושים ולהמשך תקין של השידור הציבורי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker