הרפורמה ברשות השידור: 80 עובדים נוספים חתמו על ההסכם

מדובר בעובדי המנהלה האקדמאים; המגזרים האחרונים שטרם חתמו על הרפורמה הם ועדי המנהלה הטוענים לקיפוח

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

80 עובדי מנהלה בדירוג אקדמאים חתמו על הסכם הרפורמה ברשות השידור ביום ראשון. ההסכם נחתם על ידי בכירי הרשות, נציגי העובדים, נציגי ההסתדרות ונציגי האוצר. בכך מצטרפים עובדים אלה לעיתונאים ולטכנאים אשר כבר חתמו על הסכמי רפורמה ראשוניים. המגזרים שטרם חתמו על הרפורמה הם ועדי המנהלה הטוענים לאפליה וקיפוח בהסכם, וכוללים למעלה מ-300 עובדים שרובם משתכרים אלפי שקלים בודדים בחודש ורבים מהם נזקקים להשלמת הכנסה.

לפי הודעת הרשות, הצדדים הסכימו על הטבות שונות בטרם נחתם ההסכם. הרשות הודיעה כי "מעבר לתוספות השכר שעליהם הוסכם בהסכם שנחתם לפני כחודש תינתן לעובדים תוספת שכר נוספת של 0.6%. בנוסף, יקוצר בשעה יום העבודה לחלק מהאמהות העובדות".

שינויים נוספים שנכללו בהודעת הרשות הם תוספת דרגה שיקבלו עובדים שעברו מדירוג לדירוג ובשל כך נפגעו, מתן עדיפות לעובדים במשרות חלקיות להגדיל את היקף משרתם בטרם ייקלטו עובדים חדשים; רציפות זכויות תלויות ותק לעובדים שהועסקו כארעיים; שבוע עבודה של 5 ימים בשבוע ו-41 שעות עליהן יצטרכו לדווח בשעון נוכחות; עובדים יוכלו להגיע בשעות 07:00-09:30 במקום ב-08:00 כל עוד הוא ישלימו את מכסת השעות שלהם.

יו"ר רשות השידור, ד"ר אמיר גילת, אמר: "אנו צועדים אט אט לקראת השלמת החתימה של כל עובדי רשות השידור, על הסכמי הרפורמה. מייד עם השלמת התהליך נוכל להצעיד את רשות השידור לעידן החדש לטובת הצופים והמאזינים של השידור הציבורי".

מנכ"ל רשות השידור, מוטי שקלאר: "אני מברך על השלב הנוסף, וכמעט הסופי, של חתימת ההסכם עם הוועדים השונים, ומקווה שהוועד האחרון שעדיין לא הצטרף להסכם הקיבוצי, יצטרף ובקרוב נוכל להגיע, סוף סוף לרפורמה המיוחלת".

יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן, אומר כי "מדובר בצעד נוסף בהשלמת הסכמי הרפורמה לגבי העובדים ברשות השידור המעגן ומסדיר את זכויות העובדים מחד וגורם לשיפור השידור הציבורי מאידך".

יו"ר הסתדרות האקדמאים במח"ר, עו"ד יעל רון, אמרה: "הסכם זה נחתם לאחר מו"מ ארוך שנועד, בין היתר, לתקן עיוותים מתמשכים ולהסדיר את שכרם של האקדמאים ברשות השידור".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker