השביתה ברשות השידור: עובדי הטלוויזיה חזרו לעבודה; הגבייה והמטה עדיין שובתים

ועד המטה והגבייה כולל 200 עובדים; בוועד מוסרים: נחריף את המאבק

אופיר בר-זהר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הדרג המינהלי בטלוויזיה חזר הבוקר לעבודה, זאת בעוד ועדי המטה והגבייה ממשיכים לשבות. בין הפעילות שנשארת משותקת בשל השביתה היא של משרדי הגבייה, העברת תשלום לספקים, פעילות נהגים ועובדי מנהלה בבניין ההנהלה בשערי צדק, שנמצא ריק מעובדים, ועוד. מדובר בכ-200 עובדי מנהלה מתוך קרוב ל-400 עובדים במגזר זה בסך הכל. בוועד אומרים כי בכוונתם להחריף את המאבק אך סירבו להוסיף בשלב זה באיזה פעולות ינקטו.

לדברי אבי חיים, חבר הוועד המשולב מטה וגבייה, "לא חזרנו מהשביתה. המאבק כרגע הוא על העובדים החלשים ברשות ש-70% מהם מקבלים השלמת הכנסה. אנחנו נאבקים לשפר את התנאים לעובדים בדירוג המשולב. אנחנו לא אמורים לחזור בקרוב מהשביתה, אנחנו עדיין במאבק וגם מתכוונים להחריף אותו. ברגע שקיימת אפליה חד צדדית של ההנהלה לסקטור מסוים שמחויב בשעון נוכחות ולסקטור אחר שלא מחויב - לא ניתן שזה יקרה".

עובדי הדרג המינהלי בטלוויזיה חזרו לעבודה לאחר שהוועד החליט זאת אתמול ברוב של 4 מתוך 5. הדרג המינהלי חוזר כעת לשולחן המשא ומתן עם ההנהלה, זאת ללא שהתקבלו הישגים מהשביתה עצמה, אך בוועד מאמינים כי העבירו עמדתם בנוגע לכך שלא יסכימו לחתום על הסכם לא ראוי.

במסמך שנשלח בשעות אלה לעובדי הדרג המינהלי כותב הוועד, כי "לכל עובדי הדירוג המשולב בטלוויזיה חשוב לזכור שהמאבק שאנחנו עושים הוא בשבילכם ולמענכם. אנו מורים לכל העובדים לחזור לעבודה סדירה ומלאה כולל שעות נוספות. במקביל אנו, הוועד, חוזרים לשולחם הדיונים במטרה להתקדם. בתום הדיונים נביא בפניכם את עיקרי ההסכם כדי לקבל מכם את ברכת הדרך".

יו"ר הוועד המשולב בטלוויזיה, ענת עוזרי, אמרה כי "עמדת הרוב בוועד היתה להפסיק את השביתה ולחזור לדיונים. גם קולות העובדים נשמעו, והם ביקשו שלא ניכנס לשביתה ארוכה מדי. כשהולכים לשביתה יודעים איך היא מתחילה אבל לא איך היא נגמרת. אני לא מוכנה שעובד יהיה שבוע ללא שכר, אלה עובדים שחלקם בשכר מינימום, אנחנו לא אלוהים לשחק בשכר העובדים - הם בחרו אותנו, לא אנחנו אותם. אנחנו חוזרים לשולחן הדיונים ונותנים לעובדים להתפרנס".

הנהלת רשות השידור הודיעה כי למרות חזרתם של העובדים בטלוויזיה לעבודה היא לא משנה מהחלטותה בנוגע לשעון הנוכחות. בהודעה שפירסמה, נמסר כי "הנהלת הרשות מביעה סיפוק רב מכך שעובדי הדירוג המשולב בטלוויזיה הבינו שאין טעם בנקיטת צעדים ארגוניים. ההנהלה מדגישה כי על עובדי הדירוג המשולב והמח"ר לחתום על שעון נוכחות אלקטרוני כתנאי לעבודה בשעות נוספות, זאת בהתאם להוראות הממונה על השכר באוצר. הנהלת הרשות הינחתה שלא לשבץ עובדים בדרוגים אלה לעבודה בשעות נוספות, וכן הורה המנכ"ל לסמנכ"ל הכספים לנכות משכרם של עובדי הדירוג המשולב במטה ובטלוויזיה את ימי השביתה".

יו"ר הועד המשולב בטלוויזיה מסרה בתגובה לדברי ההנהלה כי "תמוהה בעינינו התנהלות ההנהלה להתכתב איתנו מעל דפי העיתון ולא בהידברות ישירה. מאז חזרנו לעבודה סדירה ומלאה כולל שעות נוספות וזאת לבקשת ההסתדרות, לא קיבלנו כל הודעה מהמנכ"ל או מי מטעמו על החתמה בשעון נוכחות והאיום הקבוע שאם לא נעשה כן, לא נקבל שעות נוספות". בוועד אומרים עוד כי במידה ששכר העובדים ייפגע, הם יגיבו בהתאם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker