איוב קרא ליועמ"ש: האם מותר לי לקבל החלטות בנוגע לבזק?

על שולחנם של בכירי משרד התקשורת מונחות כמה סוגיות כבדות משקל הנוגעות לחברה ■ בסביבת קרא חוששים כי הליכים שיבצע כעת יתבררו בדיעבד כבעייתיים לאור ממצאי החקירה

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שר התקשורת, איוב קרא
שר התקשורת, איוב קראצילום: מרק ישראל סלם

שר התקשורת, איוב קרא, פנה לפני כשבועיים ליועץ המשפטי לממשלה וביקש ממנו הנחיה האם הוא רשאי לקבל החלטות בנוגע לקבוצת בזק . עד כה, החלטות משמעותיות הנוגעות לבזק הוקפאו במשרד לאור חקירות המשטרה.

ענייני בזק נמצאים כיום במרכז החקירה בתיק 4000 סביב ההחלטות שהתקבלו במשרד התקשורת לטובת בזק על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו. בפרשה יש שני עדי מדינה: מנכ"ל המשרד (בנבצרות) שלמה פילבר ויועץ נתניהו ניר חפץ.

בפרשה העידו שורת בכירים במשרד התקשורת, בהם גם המנכ"ל הזמני מימון שמילה. העדויות עסקו בהחלטות שהתקבלו במשרד בשנים האחרונות, בעיקר סביב אישור שניתן לבזק לרכוש את מלוא הבעלות על yes וההליכים לביטול ההפרדה המבנית ביניהם.

על שולחנם של בכירי משרד התקשורת מונחות כמה סוגיות כבדות משקל הנוגעות לבזק - המשך ההליכים לביטול ההפרדה המבנית, שוק סיטוני בטלפוניה הקווית וגם קנסות שאמור המשרד להטיל רטרואקטיבית על בזק.

עד כה הוקפאו נושאים אלה ובמשרד לא הגיעו לכלל החלטה. באחרונה קרא פנה ליועמ"ש אביחי מנדבליט וביקש הנחיה כיצד לפעול - לאור העובדה שהסוגיות נמצאות במרכז חקירה.

בסביבת קרא חוששים כי הליכים שיבצע כעת יתבררו בדיעבד כבעייתיים לאור ממצאי החקירה. בנוסף, יש חשש מההשלכות של ניגודי העניינים שבהם נמצא ראש הממשלה. היועמ"ש טרם מסר את החלטתו בעניין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker