חברות ההפקה על הכוונת: תאגיד השידור יבדוק כיצד נוצלו התקציבים

ב"כאן" הוחלט על הליך בקרה מיוחד, שבמסגרתו שכרו את שירותיהן של חברות רואי חשבון ■ החברות יחלו בבדיקת עומק של תקציבים בהיקף עשרות מיליוני שקלים שהוקצו להפקות בולטות בערוץ

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
החרצופים בתוכנית "מדינת הגמדים"
החרצופים בתוכנית "מדינת הגמדים"צילום: רפי דלויה

תאגיד השידור הציבורי "כאן" החליט על תהליך בדיקה מיוחד שבמסגרתו יבצעו חברות רואי חשבון בקרה על ההפקות הטלוויזיוניות הגדולות של התאגיד. החברות צפויות להתחיל בקרוב בבדיקת עומק של תקציבים בהיקף עשרות מיליוני שקלים, שזרמו לחברות ההפקה מאז הקמתו.

לפי חוק תאגיד השידור הציבורי, כל הפקות הטלוויזיה של "כאן" נעשות באמצעות מפיקים חיצוניים. התאגיד רוכש את ההפקות לאחר הליך של קול קורא, ולאחר מכן מפקח על ההפקות באמצעות רפרנטים ממחלקת התוכניות בתאגיד.

חלק גדול מההפקות שיצאו לפועל עם תחילת דרכו של התאגיד החדש היו בעלות גבוהה. כך למשל, עבור 30 פרקים של תוכנית הסאטירה "מדינת הגמדים" התאגיד ישלם 12 מיליון שקל לליאון צימן. קודה תקשורת קיבלה אישור לתקציב של 6 מיליון שקל (כולל מע"מ) תמורת 15 פרקים של תוכנית התחקירים "שטח הפקר". חברת קסטינה תקשורת קיבלה 4.2 מיליון שקל להפקת סדרת דוקו-ריאליטי ועוד 8.5 מיליון שקל להפקת רצועת התרבות היומית.

ב"כאן" החליטו לצאת למהלך משמעותי שמטרתו לבחון האם הסכומים הגבוהים ששולמו לחברות ההפקה נוהלו כראוי. בימים האחרונים בחר תאגיד השידור שורה של חברות רואי חשבון, שצפויות לבצע בדיקה מקיפה על הפקות משמעותיות ולבדוק האם הדיווח על הוצאות הכספים ושיעורי הרווח היה מדויק.

תחום ההפקות החיצוניות היה אחד הכשלים המרכזיים ברשות השידור. ב-TheMarker נחשף בעבר כיצד רשות השידור שילמה סכומים גבוהים להפקות אולפן זולות. לאחר מכן גילה דו"ח מבקר המדינה כשלים נוספים בתחום ההפקות החיצוניות ברשות השידור.

מתאגיד השידור הציבורי לא נמסרה תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker