בגלל עדות פילבר: מנדלבליט לא מתנגד לדחייה בהכרעה בנוגע לתאגיד

היועמ"ש הגיב לבקשת ארגון העיתונאים לדחות את ההכרעה בבג"ץ נגד פיצול התאגיד עד לשמיעת עדותו המלאה של מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר, שהוביל את החקיקה ■ יו"ר ארגון העיתונאים הגיש גם תלונה ביחידה 433 – כדי שהמשטרה תחקור את פילבר גם בסוגיה זו

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלמה פילבר בהארכת מעצר, השבוע
נתי טוקר

מה סיפר עד המדינה שלמה פילבר בחקירתו בנוגע לתאגיד השידור הציבורי? היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע בסוף השבוע שעבר כי אינו מתנגד לדחייה בהכרעת בג"ץ בסוגיית פיצול התאגיד – וזאת עד שיתברר מה העיד פילבר בנוגע לסוגיית השידור הציבורי. עם זאת, היועמ"ש דחה בקשה להגשת תמלילי חקירתו של פילבר.

ארגון העיתונאים, אחד העותרים נגד פיצול התאגיד, פנה לבג"ץ בדרישה לעכב את ההכרעה בנוגע לסוגייה עד להבהרת התמונה המתקבלת בעקבות עדותו של מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר, שהוביל את הליכי החקיקה בנוגע לפיצול.

"נכון וראוי כי המסמכים יתקבלו לתיק כנספחים וכי בית המשפט העליון ישקול המתנה עם ההכרעה בתיק עד להתבהרות התמונה של החקירות התנהלות לפי הפרסומים", נכתב בבקשת ארגון העיתונאים, באמצעות עוה"ד מורן סבוראי ואמיר בשה. במקביל, יו"ר ארגון העיתונאים, יאיר טרצ'יצ'קי, הגיש תלונה ביחידה 433 ודרש שיחקרו את פילבר גם בנוגע לסוגיית תאגיד השידור.

מהודעת היועמ"ש עולה כי הוא לא מתנגד לדחייה בהכרעה. בהודעה נכתב כי היועמ"ש מותיר את ההחלטה בעניין לשופטים, שיכריעו האם לעכב את ההחלטה עד שיתבהר מה פילבר אמר בעדותו.

בקשה נוספת הגיש משיב נוסף בעתירה, ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני). כבל דרש מבית המשפט להורות ליועץ המשפטי להגיש לבית המשפט את תמלילי עדותו של פילבר - וזאת כדי לבחון האם עדות זו תשנה את התמונה גם בנוגע לתאגיד. בקשה זו דחה היועמ"ש, וקבע כי "אין מקום לצרף לתיק בית המשפט חומרים מחקירה תלויה ועומדת שמתמקדת בעניינים אחרים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker