ועדת השרים לחקיקה תדון בהצלת הטלוויזיה החינוכית

השרים בנט, שקד, קרא ורגב תומכים אבל משרד האוצר מתנגד

צבי זרחיה
קישקשתא
קישקשתאצילום: הטלוויזיה החינוכית

ועדת השרים לחקיקה תדון היום בהצעת חוק הצלת הטלוויזיה החינוכית שיזם ח"כ פרופ' יוסי יונה (המחנה הציוני), חבר ועדת החינוך. על הצעת החוק חתומים 36 חברי כנסת מכל סיעות הבית.

בחוק להקמת תאגיד השידור הציבורי הישראלי נקבע כי שנה ושלושה חודשים מיום פתיחתו של תאגיד השידור יופסקו שידוריה של הטלוויזיה החינוכית, כלומר באוגוסט 2018. בנוסף נקבע כי כל זכויות הקניין הרוחני של החינוכית, לרבות חומרי הארכיון שלה, יועברו לתאגיד השידור ללא תמורה.

הצעת החוק מבקשת לבטל את סעיף הסגירה ולהותיר את החינוכית, שבה 180 עובדים, במתכונתה הקיימת. משרד האוצר מתנגד להמשך פעילותה של הטלוויזיה החינוכית, ולכן הצעת החוק צפויה להידחות. מנגד, ההצעה נתמכת על ידי שר החינוך נפתלי בנט, שרת המשפטים איילת שקד, שר התקשורת איוב קרא, שרת התרבות מירי רגב ויו"ר הקואליציה ח"כ דודי אמסלם. ביום רביעי יערך בכנסת כנס להצלת הטלוויזיה החינוכית שבו יוצגו ממצאי סקר כלכלי המציג את היתרונות שבהמשך הפעלתה.

לדברי יונה, "מעטים יכולים לומר דבר רע על הטלוויזיה החינוכית: היא מתייעלת, היא נחוצה והיא הכרחית. צופים רבים יעידו כי גדלו והתחנכו על שידורי החינוכית והיא נחקקה בזיכרונם לטובה. הטלוויזיה החינוכית היא נכס ציבורי ועל כך קיימת תמימות דעים. ההחלטה להפסיק את שידורי הטלוויזיה החינוכית כחלק מהרפורמה היתה שגויה. עדיין ניתן לשנות אותה".

יונה הוסיף כי "הכנסת אמרה את דברה בקול ברור. 36 חברי כנסת מכל הסיעות קוראים לביטול הסעיף בחוק שיסגור את הטלוויזיה החינוכית. כעת הכדור במגרש של הממשלה ועליה להחליט אם היא רוצה להיזכר בדברי הימים כמי שקברה מוסד חינוכי־ציבורי מפואר זה או כמי שתרמה להמשך קיומו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום