בזק מתקרבת לטריפל? שכרה את דלויט למצוא סינרגיות בקבוצה

במקביל, דלויט מבצעת לבזק עבודה על שיפור המשטר התאגידי ותהליכי הביקורת

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דוד גרנותצילום: עופר חן
אמיתי זיו

קבוצת בזק שכרה את חברת הייעוץ דלויט טוש לבצע עבודה על "סינרגיה בקבוצה", בעיקר בין החברות הבנות בזק בינלאומי ו-yes. בזק כפופה לכללים מחמירים של הפרדה מבנית בין כל החברות בקבוצה — בזק (תקשורת קווית), בזק בינלאומי, yes ופלאפון. הקלה בכללי ההפרדה המבנית נמצאת כעת בדיונים של ועדה ממשלתית בין־משרדית, אך הדרך לסיום העבודה וליישום המסקנות שיגובשו עוד ארוכה.

לאור זאת, בזק החליטה לשכור את דלויט טוש כדי למצוא כיצד ניתן בכל זאת לייעל את פעילות הקבוצה, כקבוצה, בכפוף להגבלות הרגולטוריות הקיימות. כיום כל אחת מהחברות של בזק מחזיקה משרדים, הנהלות מוקדי שירות ותהליכי רכש נפרדים. כל הנושאים האלה ייבחנו על ידי דלויט, וייתכן שהיא תמליץ על איחוד פעילויות, היכן שאפשר. שווי הסינרגיה בקבוצת בזק יכול לנוע בין עשרות למאות מיליוני שקלים בשנה. דלויט נבחרה לעבודה מבין שש חברות ייעוץ שהתמודדו עליה.

דלויט נשכרה באחרונה על ידי בזק לעבודה אחרת — שיפור המשטר התאגידי ותהליכי הבקרה בחברה. מי שיזם את ההתקשורת הוא דוד גרנות, היו"ר הזמני של הקבוצה, שבחר לעשות זאת לאור החקירה בפרשת בזק וביקורת מצד שוק ההון על הרכב הדירקטוריון של החברה. דלויט משווה בין פרקטיקות משטר תאגידי בחברות דומות בעולם. שתי העבודות מטופלות על ידי חטיבות שונות בדלויט, חטיבת הביקורת וחטיבת הייעוץ, ושתיהן יוגשו בחודשיים־שלושה הקרובים.

במקביל, בזק בינלאומי מקיימת משא ומתן מסחרי עם yes לשווק ביחד חבילת טריפל, בדומה לזו של HOT. מה שהכשיר זאת היא השקת מוצר הטלוויזיה STING TV על ידי yes באוקטובר 2017. מלבד היותו מוצר טלוויזיה מוזל, סטינג הוא גם מוצר חופשי מרגולציה בגלל טכנולוגיית השידור, המבוססת על רשת האינטרנט הפתוחה.

מסיבה זו, בזק בינלאומי יכולה כעת לכרוך מוצר אחד של אינטרנט, טלפון קווי (בטכנולוגיית VOB) וטלוויזיה, בתמחור אחד. המגמה בשוק כיום היא מוצרי תקשורת משולבים, וגם סלקום ופרטנר מציעות כאלה. בגלל רגישות הנושא, כל סינרגיה שבזק תרצה ליישם, וכל מוצר תקשורת משולב שתרצה, יובא לידיעת משרד התקשורת.

מבזק, בזק בינלאומי ו–yes לא נמסרה תגובה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker