אפי רוזנהויז - שחקן הנשמה ששיחק חזק מדי

אישיותו היא שהביאה עליו ההסתבכות עם רשות ההגבלים

אורה קורן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

>> "אפי הוא שחקן נשמה", אומרים באי.די.בי על אפי רוזנהויז, מנכ"ל שופרסל לשעבר - אחת מעשר החברות הגדולות בקבוצה. "הוא אחד שמתמסר בכל נפשו ומאודו למטרה. יש בו מסירות טוטאלית לכל דבר שבו הוא עוסק". בקבוצה גם מסכימים שהוא איש שיווק מצוין שהביא את שופרסל להישגים מרשימים ושינה את פני הקמעונות הישראלית.

אישיותו של רוזנהויז וסגנון התנהלותו הם אלה שהביאו עליו את ההסתבכות עם רשות ההגבלים העסקיים, ששיאה היה השבוע: כתב האישום שהוגש נגדו בגין הפרת תנאי המיזוג עם קלאבמרקט וניסיון להגיע להסדר כובל עם הספקים. הטענה היא כי רוזנהויז ניסה לפגוע בספקים שניהלו מבצעים עם הרשת המתחרה, רבוע כחול, באמצעות איום בהסרת מוצריהם מהמדפים של רשת השיווק שלו.

העונש המרבי בחוק על הפרת תנאי מיזוג הוא שלוש שנות מאסר. רוזנהויז מכחיש את האשמות ומקורביו אומרים כי הוא בסך הכל הסביר לספקים כי הם לא יודעים לשמור על ערך המותג שלהם, ולכך יהיו תוצאות בשופרסל.

החתירה של רוזנהויז להצטיינות בהשגת המטרות שהוצבו לשופרסל באי.די.בי, או כפי שאחד ממקורביו כינה אותה "הטוטאליות שלו", גרמה לו, ככל הנראה, לשחק חזק מדי. בדרך להסכמים עסקיים הוא לא פעם הגיע להורדת ידיים מתוקשרת עם ספקים, במקומות שבהם רשתות אחרות ידעו לסגור דברים בשקט. מכאן הדימוי הכוחני שדבק בו.

רוזנהויז מעולם לא הסתיר את דעתו ששופרסל צריכה לקבל את התנאים הטובים ביותר במשק מהספקים. במסיבת עיתונאים בתחילת 2006, לאחר רכישת קלאבמרקט, אמר: "כעת השוק ייכנס לשיווי משקל חדש. שופרסל, כשחקנית הגדולה ביותר בשוק, רואה עצמה זכאית לתנאים מועדפים מספקים". לדבריו, הרשת נותנת לספק את התמורה הטובה ביותר, ולכן הוא צריך לתת לה עדיפות על פני מתחריה.

עם זאת, נראה כי העיתוי נובע גם מפרשת הדרכים שאליה הגיעה הרשת מבחינת תדמיתית. מנכ"ל שמועמד לדין אינו תורם לדימוי ציבורי חיובי. בנוסף, מערכת היחסים של הרשת עם הספקים, שאמורים להיות גם שותפיה, הגיעה לנקודת רתיחה. ליורש של רוזנהויז, ריצ'רד האנטר - אדם השונה לחלוטין מרוזנהויז, שידוע כמחושב בצעדיו, נינוח, מאופק ושהתחנך בבריטניה - יהיה תפקיד מרכזי אחד: להרגיע את הרוחות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker