אלכס גלעדי לא הכחיש בעבר את הטענות על התנהלותו המינית - ותובע 2 מיליון שקל

גלעדי נאלץ לעזוב לפני חודשיים את תפקיד נשיא קשת לאחר הפרסומים הנוספים נגדו שכללו גם טענות לאונס

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלכס גלעדיצילום: אייל טואג
נתי טוקר

נשיא קשת לשעבר ובעל מניות בחברה, אלכס גלעדי, הגיש היום תביעה על סך 2 מיליון שקל נגד מגישת חדשות 10 אושרת קוטלר ונגד עיתונאית "הארץ" נרי ליבנה בשל הפרסומים נגדו סביב טענות לניסיונות לניצול מיני. התביעה הוגשה אף שגלעדי עצמו לא הכחיש את טענות השתיים כאשר פורסמו.

גלעדי נאלץ בנובמבר לעזוב את תפקיד נשיא קשת לאחר הפרסומים הנוספים נגדו שכללו גם טענות לאונס. הפרסום הראשוני נגדו היה של קוטלר בתוכנית בחדשות 10. קוטלר סיפרה במהדורה המרכזית, כפי שמצוטט בתביעה, כי גלעדי הציע לה "הצעה מגונה", לאחר שהזמין אותה לארוחת ערב בתקופה שבו הוצע לה להגיש תוכנית בוקר בקשת. לפי קוטלר, גלעדי אמר לה: "אתה לא יודעת איך מתקדמים בהוליווד?..."

ליבנה כתבה ב"הארץ" טור תחת הכותרת "גלעדי חשף בפניי את איבר מינו ואמר לי 'דברי אליו'". בטור שאותו כתבה סיפרה על מפגש בין השניים בביתו של גלעדי, לאחר הזמנה מצד גלעדי. לטענתה, סברה כי מדובר בהזדמנות להצעה להגשת תוכנית טלוויזיה, אך במקום זאת במהלך המפגש גלעדי ירד לפתע מהמדרגות כשהוא לבוש בחלוק משי – אותו הפשיל בפניה.

במועד שבו פורסמו הדברים על ידי השתיים גלעדי לא מסר הכחשה. בתגובה לטענות ליבנה מסר אז גלעדי לתקשורת: "דבריה של נרי נכונים בעיקרם... מה שאנשים מבוגרים עושים בחייהם, בבתיהם הפרטיים במסגרת מערכת יחסים אישית, זה עניינם הפרטי".

בנוגע לטענות קוטלר טען גלעדי: "ב-1994 לא היתה לקשת תוכנית בוקר וגם לא ב-1995... לא ערכתי לה אודישן ואיני זוכר ששוחחנו, כפי שציינה. בכל המקרים לא היתה כוונה לפגוע, ואם התנהגותי גרמה לעוגמת נפש, אני מצטער מעומק ליבי".

למרות תגובות אלה, כעת גלעדי טוען כי "הדברים המכפישים לא היו אמת. מדובר בהשמצות גסות, פראיות וחסרות שחר". גלעדי טוען כי קוטלר וליבנה "במודע או שלא במודע חברו יחדין וב'כוחות משותפים' הפכו את חייו של התובע מן הקצה אל הקתה והסבו לו נזקים כבדים, חלקם בלתי ניתנים לתיקון".

לטענתו, הדברים אשר פורסמו נגדו "מזעזעים" וכללו "השמצות חסרות שחר.. והציגו אותו כעבריין מין סדרתי, כרמאי וכאדם שלילי". עוד נטען בתביעה כי הנתבעות עשו זאת כדי "לתפוס טרמפ על קמפיין MeToo לטובתן האישית".

גלעדי כתב כי "בעקבות פרסום הדברים המכפישים נאלץ ליתן הסברים לגורמי רמי מעלה כאלה ואחרים, בישראל ובחו"ל, ובעקבות הפרסום נגרמה לו בושת פנים גדולה עד מאוד. גלעדי נאלץ לפנות את תפקידו כנשיא שידורי קשת על כך הכרוך בכך, הן מבחינה כספית והן מבחינות אחרות, וחיים אינו עוד כפי שהיו קודם לפרסום".

התביעה הוגשה באמצעות עורכי הדין אמיר טיטונוביץ ואפרת אזולאי. גלעדי תבע את השתיים תביעות אישיות ולא הגיש תביעה נגד חדשות 10 ונגד "הארץ". במקביל, בחודשים האחרונים שיגר גלעדי איומי תביעה נוספים, בהם ל"הארץ" ולחדשות 10, שבהם פורסמו טענות נוספות לאונס נגד גלעדי.

מטעם חדשות 10 וקוטלר נמסר: "לא קיבלנו לידנו את כתב התביעה. מובן שאנו עומדים מאחורי הדברים באופן מלא".

ליבנה מסרה: "אני עומדת מאחורי כל מילה שאמרתי בעניינו של גלעדי שבעצמו אישר את נכונות העובדות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker