נתי טוקר

ערוץ רשת 13 ואתר האינטרנט וואלה מקיימים מו"מ לשיתוף פעולה בתחום התוכן. שיתוף פעולה כזה יאפשר לצדדים לעשות שימוש בתכנים משותפים תוך חלוקת רווחים. המהלך, אם ייצא לפועל, עשוי להביא לשינוי דרמטי במערכות היחסים הוותיקות בזירת התוכן בישראל - וזאת לאור העובדה שרשת פעלה במשך שנים רבות בשיתוף פעולה עם אתר ynet שבשליטת נוני מוזס.

בשונה מקשת, שהשקיעה בהקמת אתר עצמאי, mako, והגיעה עמו למקום השלישי ברשימת האתרים הנצפים בישראל, רשת לא נחלה הצלחה בתחום זה. על אף התכנים הפופולריים של רשת בתחום הריאליטי והדרמה, שזוכים לשיעור צפייה גבוה מאוד בדיגיטל, רשת לא הצליחה עד כה להקים פלטפורמה עצמאית בבעלותה שתהיה תחרותית לאתרים הגדולים בישראל.

הניסיון האחרון של רשת להקים אתר אינטרנט עצמאי נעשה בשנה האחרונה, ולשם כך גויסו עשרות עובדים ואנשי תוכן ייעודיים לאתר. ואולם בחודשים האחרונים שינתה רשת את האסטרטגיה, פיטרה חלק ניכר מהעובדים וכרגע מתמקדת בעיקר בהפצה באינטרנט של תוכני הטלוויזיה שלה.

עד כה רשת שיתפה פעולה בעיקר עם אתר ynet מבית ידיעות אחרונות. קבוצת ידיעות של מוזס החזיקה גם במניות ברשת עד ל-2005 ותכנים של רשת עלו באתר. ב-2009 הקימו רשת ו-ynet אתר משותף להפצת תוכני הווידיאו של רשת. האתר ירד ב-2012, אך בין הצדדים נמשכו שיתופי פעולה נקודתיים. בהמשך, רשת הפיצה את תוכן הווידאו שלה - בתחילה דרך יוטיוב ולאחר מכן באתר עצמאי.

כעת מקיימת רשת מו"מ לשיתוף פעולה עם היריב המשמעותי ביותר של ynet - אתר וואלה, שמתמודד מול ynet על תואר האתר הנצפה בישראל. שיתוף הפעולה הוא יוזמה מסחרית ולא מערכתית - בעיקר בניסיון למקסם חשיפה ורווחים באמצעות קונסולידציה בתכנים.

מעבר לתוכן העצמאי ששני האתרים הגדולים מייצרים, כיום מתקיים שיתוף פעולה בין אתר ynet לבין קבוצת HOT (שם בה החזיקה "ידיעות" בעבר מניות) וכן עם גופי תוכן נוספים. אתר וואלה, שהוא חלק מקבוצת בזק, מפיץ חלק מתוכני yes.

מרשת ומבזק נמסר: "אין תגובה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker