עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

מעבדת בקטוכם שביצעה את בדיקת המים בדגים ב"תחקיר הדגים" בתוכנית "כלבוטק", ששודרה ביום שני שעבר מודה: איננו מוסמכים לבצע את הבדיקה והבדיקה שבוצעה על ידינו אינה תקנית - כך עולה ממכתב ששלח מנכ"ל בקטוכם, ד"ר יצחק סקלסקי, שהגיע לידי TheMarker.

לפני שבוע שודר תחקיר התוכנית "כלבוטק" שטען, בין היתר, כי בדגים המיובאים לישראל קיימת כמות גדולה מהמותר של מים מוספים. התחקיר זכה להיות התוכנית הנצפית ביותר של זכיינית ערוץ 2 רשת בשבוע החולף עם רייטינג של 20.9%.

עם זאת, מהתחקיר עלו גם ממצאים אחרים, שלא נבדקו על ידי מעבדת בקטוכם, שהראו הימצאות פוספטים בחלק מהדגים, שהדגים מעובדים ולא טבעיים כפי שנכתב על האריזות, ציפויי קרח בשיעורים גבוהים בניגוד לתקן הקיים ועוד.

בניגוד לבשר, שם יש תקן שמאפשר חישוב יחס חלבון-מים, בדגים לא קיים תקן כזה. גם ביצוע הבדיקה על ידי בקטוכם, כמקובל בבשר, אינה תקנית לטענתם. כמו כן, מפנה המכתב לפסד דין שניתן לפני כחצי שנה, שלפיו בקטוכם אינה מוסמכת לביצוע בדיקת שיעורי מים בבשר מעובד.

בתחקיר צוין אמנם כי לא קיים תקן לבדיקת מים מוספים בדגים, אך כששודרו ממצאי הבדיקה לא צוין כי בדיקת בקטוכם המשודרת היא חסרת תיקוף ואינה תקנית - כפי שמודה בקטוכם כעת.

"הסברתי למשה כץ (עורך כלבוטק - עד"מ) שדגים הם לא כמו בשר", אומר ל-TheMarker ד"ר הרברט זינגר, לשעבר מנהל היחידה הווטרינרית בשירות המזון הארצי. "הדגים חיים במים לכן, אם במים יש, לדוגמה, 4% מלח גם בדג יהיו 4% מלח. גם שיעור המים יכול להיות שונה בדגים שונים. הסברתי להם שכמעט בלתי אפשרי לקבוע מה היחס בין חלבון למים בדגים".

ד"ר סקלסקי, מנכ"ל בקטוכם, מסר בתגובה כי "עשינו בדיקה כפי שנתבקשנו ואיננו אחראים על תוכן השידור. אנו בהחלט מכירים בצורך ליישם חקיקה שתסדיר את הנושא בכללותו, כולל מים מוספים בדגים".

רפי גינת מסר בתגובה: "הסמכה היא עניין התנדבותי. מכיוון שאין תקן לבדיקת מים לדגים אז אף אחד לא ביקש את ההסמכה הזו. הבדיקות למציאת מים בדגים הן לא מסובכות ונעשו בהתייעצות עם מומחים. בקטוכם עומדת ב-100% מאחורי התוצאות וכך גם אנחנו. בנוסף, היבואנים לא הכחישו את הנתונים האלה ובשום מקום לא אמרו שאין מים ופוספטים בדגים לכן הם נתלים בתוצאות המעבדה".

משה כץ, עורך כלבוטק, מסר בתגובה: "היבואנים, עד לרגע זה, לא הציגו אישורים כנדרש על פי נוהלי משרד הבריאות שהם אכן מייבאים בשר דג מעובד ושיש ברשותם אישור ליבוא זה. תחקיר כלבוטק התבצע אחרי שלושה וחצי חודשים של מחקר מקיף עם מומחים בעלי שם ובני-סמכא מהענף".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker