הנהלת רשות השידור שוקלת להשבית את שידורי הרדיו

ההנהלה מתחמשת למאבק בעיצומים המתוכננים של הטכנאים: תבקש אישור הוועד המנהל להשבתת הרדיו או ערוץ 1

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

>> ועדי הטכנאים ברשות השידור צפויים לנקוט צעדי השבתה ומחאה החל ב-17 בינואר. הנהלת הרשות מצטיידת בנשק משלה כדי למנוע מצב שבו השליטה תהיה בידי העובדים.

שקלאר אישר את הדברים ואמר: "נבקש מהוועד המנהל לנקוט שביתת מגן במקרה שהעובדים ינקטו צעדים חריפים. האופציה קיימת ונחליט עליה בהתאם לצעדי העובדים".

אם הנהלת הרשות תקבל אישור לפתוח בשביתת מגן, הדבר יכול להביא לה שתי תועלות מרכזיות. ראשית, יועצם כוחה מול העובדים, ובייחוד מול ועדי הטכנאים, המתכוונים לנקוט עיצומים. שנית, אם הטכנאים אכן ישביתו גופים ברשות, השבתת המגן של ההנהלה תאפשר לה להימנע מלשלם את שכרם של שאר העובדים באותם גופים, שלא ביקשו לשבות אך השביתה נכפתה עליהם - למשל עיתונאים ועובדי מינהלה. מקורות בהנהלה הסבירו כי "לא נהיה שבויים של הוועדים. לא ניתן להם להשבית פה ולהשבית שם ולהוציא לנו את הנשמה".

ועדי הטכנאים ברשות הכריזו על סכסוך עבודה ב-3 בינואר, ויוכלו לנקוט צעדי השבתה כעבור שבועיים מיום ההכרזה. סכסוך העבודה הוכרז בעקבות תוכנית הקיצוצים של המנכ"ל שקלאר, הכוללת צעדים כמו סגירת אולפנים, קיצוץ במשמרות העובדים ובניידות שידור, וקיצור מהדורת "מבט".

השבוע, בדיון בבית הדין לעבודה, הוחלט לבקש את חוות דעתו של היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, בשאלה אם לוועד המנהל של הרשות יש כלל סמכות לקבל החלטות משמעותיות, וזאת מפני שלאחר התפטרות היו"ר, משה גביש, וחברי ועד נוספים לפני כחצי שנה, נותרו מוסדות הרשות בהרכב חסר מאוד.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker