רוצים להזמין סרטים ב-VOD החדש של yes? רק בתנאי שיש לכם אינטרנט במהירות של לפחות 2.5 מגה-ביט

החברה השיקה היום את שירות ה-VOD שלה המבוסס על פס רחב; מחירי סרטים: 9.90-19.90 שקל

חברת הלוויין yes משיקה שירות VOD חדש, זאת לאחר שבחמש שנים האחרונות רק למתחרה HOT היה שירות כזה.

yes השקיעה בשנים האחרונות סכום של כ-80 מיליון שקל בפיתוח והשקת המוצר. עבור חברת הלווין השקת שירות VOD היא אירוע היסטורי. במשך שנים הייתה לחברה בעיה רגולטורית בהשקת ה- VOD, היות והיא לא קיבלה רישיון לאספקת השירות, ומלבד זאת yes הייתה צריכה להתגבר על בעיה טכנולוגית מכיוון שטכנולוגיית הלווין לא מאפשרת תקשורת דו-כיוונית, ולכן לא מאפשרת הזמנת תכנים.

Yes פתרה את הבעיה בכך שתכני ה- VOD יגיעו לממיר דרך חיבור האינטרנט הביתי. בכך הופכת yes לחברה הראשונה בישראל שעושה שימוש בתשתיות האינטרנט לצורך אספקת שידורים, ולטענת החברה פתרון VOD כזה יש רק לעוד חברת לווין אחת בעולם.

שירות ה-VOD של yes יושק תחת השם yesMaxTotal ויסופק רק בממיר המתקדם של החברה אשר כולל גם את שירותי ההקלטה (yes max) וגם שירותי צפייה באיכות גבוהה (HD).

לקוחות yes 'רגילים' אשר אין ברשותם כיום ממיר מקליט yesMax יצטרכו לשלם עבור ה yesMaxTotal עוד 49 שקל בחודש. מי שכן מחזיק ב- yesMax ללא HD יצטרך לשלם 25 שקל בחודש עבור השירות הכולל, ואילו מי שכבר היום מנוי לשירות ה- yes max HD, ישלם עשר שקל בחודש עבור ה- VOD, והתשלום הזה יוחזר לו בזיכוי לרכישת תכנים ב- VOD.

מחיר חבילת yesMaxTotal ללקוח חדש, כולל חבילת הבסיס, חבילת סרטים, 9 ערוצי HD וכן 3 חבילות תוכן נוספות תעלה 239 שקל לחודש. מחיר חבילה דומה שתכלול 12 חבילות תוכן לבחירה יסתכם ב-255 שקל לחודש. המחירים נכונים בהתחייבות ל-36 חודשים, וההתקנה תעלה סכום נוסף של 199 שקל.

בחברה אמרו כי שירות ה- VOD יושק עם כ-5000 תוכניות וסרטים שונים במערכת, ושבכל חודש יתווספו מאות כותרים נוספים למאגר. לדברי yes כ-30% מהתוכן ב- VOD יהיה בחינם. עלות של סרט תנוע בין 9.90 ל19.90 ועלות פרק בסדרה תהיה 2.5-4.9 שקלים, זאת כמובן למעט התכנים שיינתנו בחינם.

מבחינת ערוצי הברודקאסט נכון לכרגע רק רשת הגיעה להסכם עם yes בנוגע להעלאת תכניה ל-VOD, ותכני ערוץ 10 וקשת לא יהיו זמינים במערכת. החברה השיקה היום 3 ערוצי HD נוספים - ערוץ סרטים חדש, ערוץ פוקס ספורט וערוץ MTV ברזולוציה גבוהה.

היות ושירות ה- VOD של yes מבוסס על רשת האינטרנט הפתוחה, הוא מתבסס על רוחב פס האינטרנט בבית הלקוח. Yes דורשת חיבור ביתי של לפחות 2.5 מגה-ביט למצטרפים, כאשר צפייה בתוכן VOD באיכות רגילה תגזול כ- 1.5 מגה-ביט מתוכם ואילו צפייה בתוכן VOD באיכות HD תצריך כבר חיבור אינטרנט של כ- 4 מגה-ביט, על מנת שהצפייה תתחיל ללא המתנה. Yes אינה מגבילה את מספר ממירי ה- VOD בבית הלקוח אך הכנסה של יותר ממיר אחד תצריך הגדלה נוספת של רוחב הפס בבית הלקוח.

מנכ"ל החברה רון אילון אמר כי "yesMaxTotal הוא למעשה פלטפורמת IPTV הראשונה בישראל. החברה השקיעה מאמצים ומשאבים רבים כדי שלקוחותינו יוכלו ליהנות מהיצע עצום של התוכן הטוב ביותר, באיכות הצפייה הגבוהה ביותר ובממשק המשתמש המתקדם ביותר שיש". אילון הוסיף ואמר שכבר כיום יש לחברה 250 אלף לקוחות, כמעט חצי מלקוחות החברה, בשירות הממיר המקליט MAX.

דרור בהט, סמנכ"ל השיווק של החברה, אמר כי "בחרנו להציע את שירות ה VOD ללא תוספת תשלום כהחלטה אסטרטגית השמה במרכז את חווית הלקוח, ושתובילm לכך שעד סוף 2011 70% מלקוחות yes יהיו בעלי מוצר מתקדם עם יכולות הקלטה, HD או VOD". לדברי יונה ויזנטל, סמנכ"ל התוכן של החברה "2010 מביאה את חוויית התוכן המגוונת ביותר שסיפקנו עד כה ללקוחותינו".

yesMaxTotal

מחירי סרטים: 9.90-19.90 שקל

מחירי פרק בסדרה - 2.5-4.9 שקל

כמות התוכן החינמית: 30%

כמות הכותרים - 5000

מחיר עלות חבילה ללקוחות חדשים (הכוללת VOD, מקס, 9 ערוצי HD ו3 חבילות תוכן לבחירה בנוסף לחבילות הבסיס והסרטים) - 239 ש"ח לחודש

מחיר עלות חבילה רחבה ללקוחות חדשים (הכוללת VOD, מקס, 9 ערוצי HD ו12חבילות תוכן לבחירה בנוסף לחבילות הבסיס והסרטים) - 255 שקל לחודש

שדרוג ללקוחות קיימים שאינם מחזיקים בyes מקס: 49 שקל לחודש

שדרוג ללקוחות קיימים שיש להם yes מקס ללא HD - 25 שקל לחודש

שדרוג ללקוחות שיש להם yes מקס HD - 9.90 לחודש שיוחזרו בזיכוי לצריכת תכני VOD

**כל המחירים נכונים בהתחייבות ל36 חודשים. מחיר ההתקנה 199 שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker