מנכ"ל בקבוצת פובליסיס: הרשתות החברתיות גורמות להעברת תקציבי פרסום מהטלוויזיה לאינטרנט

דיוויד קני: "הרשתות החברתיות מצליחות להביא את תחום הרגשות בצורה חזקה מאד לרשת"

אור הירשאוגה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אור הירשאוגה

רשתות השיווק הדיגיטלי מסמנות את פרסומות הטלוויזיה כיעד הבא שלהן. "נכון להיום, הפרסום הדיגיטלי גדל בעיקר על חשבון הפרסום במדיה המודפסת - עיתונים, דיוור ישיר, ומדריכים מסווגים. עד עתה שוק הפרסום הטלוויזיוני, כמעט ולא עבר לתחום הדיגיטל. זאת בעיקר מכיוון שהאינטרנט לא הצליח לא הצליח לתת מענה טוב לשיווק המבוסס על רגש". כך קבע דיוויד קני, מנכ"ל VivaKi, גוף האחראי על תקציבי פרסום שנתיים בהיקף של כ-50 מיליארד דולר. קני משמש כאחראי ניהול האסטרטגיה הארגונית של פובליסיס, אחד מגופי השיווק הגדולים בעולם. "כל זה משתנה כעת בזכות הרשתות החברתיות ובזכות שוק המובייל" הוסיף קני שנשא את הדברים בכנס האינטרנט השנתי COM.VENTION 2010.

"הרשתות החברתיות מצליחות להביא את תחום הרגשות בצורה חזקה מאד לרשת", הוסיף קני. "אנשים מצטלמים עם מוצרים ומעלים את התמונות לרשתות חברתיות עוד לפני ביצוע הקנייה. המשוב שהם מקבלים מרשימת אנשי הקשר שלהם משפיע מאד על החלטתם לרכוש או שלא לרכוש את המוצר. זה מה שיאפשר לנו להעביר תקציבים מהטלוויזיה לדיגיטל", הוא סיכם - "כשמדברים על שוק הפרסום, צריך לזכור כי מדובר בשוק שלאורך 60 שנה לא גדל באופן ניכר - בעיקרון זהו שוק שצמוד לכלכלה, ולכן הדרך העיקרית לצמיחה היא בהגדלת נתח השוק. נתח השוק של המדיה המודפסת מגיע ל-20-30 אחוז. במובן הזה השוק הטלוויזיוני קורץ בהרבה".

קני סיים את דבריו בפניה ליזמים הישראליים שנכחו באולם: "המעבר הזה מהטלוויזיה לדיגיטל דורש מאיתנו להבין הרבה יותר טוב את הדרך שבה אנחנו משפיעים על הרגשות של הגולשים. כל טכנולוגיה שתסייע לנו לעשות את זה - הן ברשתות חברתיות והן במובייל - היא כלי שלא יסולא בפז".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker