שי ניב מונה לעורך הראשי של "דבר ראשון"

באחרונה פרש ניב מעיתון "גלובס" לאחר 12 שנה ■ אתר האינטרנט הוקם על בסיס עיתון "דבר" ההיסטורי שבבעלות ההסתדרות, ונטען כלפיו כי העניק סיקור אוהד ליו"ר ניסנקורן

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שי ניב
נתי טוקר

העיתונאי שי ניב מונה לעורך אתר האינטרנט "דבר ראשון" שבבעלות ההסתדרות. ניב ירכז את כל פעילות המערכת של העיתון ויוביל בו שינויים – כולל הרחבת התכנים ומהלכים להגברת החשיפה. באחרונה פרש ניב מ"גלובס" לאחר 12 שנה.

ניב, 37, שימש ב"גלובס" כתב עבודה ובריאות, פרשן פוליטי ובעל טור קבוע על כלכלה פוליטית. לפני כשלושה חודשים, לאחר כניסת הבעלים החדשים, אלונה בר-און וענת אגמון, מונה ניב לעמוד בראש מחלקת התחקירים של העיתון. אך זמן קצר לאחר מכן הודיע ניב כי חלו שינויים ובעקבות כך פרש מהעיתון.

אתר האינטרנט "דבר ראשון" מבוסס על עיתון "דבר", שהוקם ב-1925 על ידי חברת העובדים של ההסתדרות, ועורכו הראשון היה ברל כצנלסון. העיתון יצא לאור עד ל-1996 תחת המותג "דבר ראשון". ביוני 2016 הושק אתר האינטרנט של העיתון. העורך הראשי עד כה היה יניב כרמל, והמנכ"ל גיל פלוטקין.

כלפי האתר נטען כי העניק סיקור אוהד ליו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן בטורים ופרשנויות, ותמך בו בבחירות להסתדרות ותקף את המתמודדות מולו, ח"כ שלי יחימוביץ (המחנה הציוני). באתר עצמו הכחישו טענות אלה, וטענו כי סיקרו באופן אובייקטיבי את מערכת הבחירות.

ניב מונה על ידי דירקטוריון דבר ראשון, בראשות משה הבא. במסגרת תפקידו הוא אמור להוביל מהלכים להרחבת פעילות מערכת "דבר ראשון". כיום יש באתר כ-20 עיתונאים, רובם אנשי תנועת דרור ישראל של ההסתדרות. מערכת האתר אמורה לעבור בימים הקרובים למשרדים חדשים ברחוב שוקן בתל אביב.

ניב מסר: "אני מודה על האמון שניתן בי ונרגש מאוד להוביל חבורת אנשים מקצועיים וערכיים כל כך, שמאתגרים כל יום מחדש את התפיסות הכלכליות והחברתיות במשק הישראלי, ומעניקים במה ראויה גם לתרבות ושאר רוח. זו זכות גדולה להיות במקום שבו חתמו את שמם נתן אלתרמן, לאה גולדברג, ש"י עגנון, זלמן שזר, חנה זמר וגדולים אחרים".

פלוטקין מסר: "אנחנו מחויבים להילחם בכל עוולה חברתית, ובעקבות ההישגים שלנו מאז השקתנו המחודשת, אני משוכנע שנמשיך ונשנה את השיח החברתי בישראל, ונזכיר לכולם שהעם דורש צדק חברתי״.

כרמל מסר: "אני גאה, בצורה שקשה להביע במילים, בכל אשר חברי הצוות ואני השגנו יחד, ובדרך שהלכנו בה. מעל לכל ניצבת העובדה שמה שנראה היה עד לפני כשנתיים כבלתי אפשרי הוא כיום מציאות חיה – 'דבר ראשון' הוא עיתון חי, בועט, משפיע ומשמעותי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker