מדד נילסן: שופרסל ורבוע כחול הגדילו את נתח השוק בספטמבר בעקבות תווי הקנייה

נתח השוק של רמי לוי וחצי חינם ירד עקב היעדר תלושי החג בסניפיהם

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

הרשתות שופרסל ורבוע כחול הגדילו את נתחי השוק בחודש ספטמבר בעקבות הרכישות של תקופת החגים באמצעות תווי קנייה - כך עולה מנתוני נילסן לחודש ספטמבר שהגיעו לידי TheMarker.

שופרסל

רבוע כחול, שחודש החגים היווה עבורה מבחן גדול לאור השקת רשת דיסקאונט מגה בול ב-2008, רשמה נתח שוק של 21.4% לעומת 19.8% באוגוסט. מדובר בגידול של 1.6% המהווה גידול של כ-8%. בספטמבר שנה שעברה עמד נתח השוק של רבוע כחול על 22.1%.

במקביל, הרשתות העצמאיות (כמו יינות ביתן, אבא ויקטורי וכמעט חינם), שילמו בחגים בנתח שוק שירד מ-19.6% באוגוסט ל-17.4% בספטמבר. נתח השוק של הרשתות הפרטיות המובילות - רמי לוי שיווק השקמה וחצי חינם - ירד אף הוא עקב היעדר תלושי החג בסניפיהם. נתח השוק של רמי לוי שיווק השקמה עמד על 4.4% לעומת 4.7% באוגוסט ושל חצי חינם עמד על 5.2% לעומת 5.5% באוגוסט.

נתח השוק של המינימרקטים הפרטיים רשם אף הוא ירידה מ-10.8% באוגוסט ל-10.3% בספטמבר. בעוד ניו פארם שמרה על כוחה עם נתח שוק של 0.3% כמו בחודש אוגוסט, סופרפארם רשמה ירידה מ-2.6% באוגוסט ל-2.1% בספטמבר.

המשבר הכלכלי גם פגע במכירות: המכירות בספטמבר בשוק מוצרי הצריכה (FMCG) הסתכמו ב-2.8 מיליארד שקל - עלייה של 4.3% מאוגוסט, אז הסתכמו המכירות בכ-2.7 מיליארד שקל, וירידה של 6.1% לעומת ספטמבר 2008, אז הסתכמו המכירות ב-3 מיליארד שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker