התפוצצה עסקת רכישת מקסימדיה על ידי אלי עזור מידי ניוז-קורפ

זאת בשל זכות הסירוב שיש לפולאר, המחזיקה ב-33% ממקסימדיה, בכל הקשור לזהות רוכש יתרת 67% מניוז קורפ

איילה צורף
איילה צורף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

העסקה לרכישת השליטה בחברת שילוט החוצות מקסימדיה על ידי איש העסקים, אלי עזור, התפוצצה. זאת בשל זכות הסירוב שיש לפולאר, המחזיקה ב-33% ממקסימדיה, בכל הקשור לזהות הרוכש של יתרת 67%. עזור אמור היה לרכוש את השליטה במקסימדיה מידי חברת ניוז קורפ, ולמזג אותה עם חברת מרקעי תקשורת, הפועלת אף היא בשוק שילוט החוצות. על פי הערכות בענף, שוויה של מקסימדיה לצורך העסקה, הוא 3.5-4 מיליון דולר.

מקסימדיה היתה אמורה להיות ההבטחה הגדולה של שוק שילוט החוצות. לפני כשנתיים רכשה ניוז קורפ את החברה מפולאר תקשורת, כששוויה לצורך הרכישה היה כ-5.5 מיליון דולר, זאת על אף שסיימה את השנה עם הפסד של כ-10 מיליון שקל. שווי החברה נקבע על סכום זה, מכיוון שניוז קורפ האמינה ששוק שילוט החוצות בישראל יצמח כפי שהוא גדל בעולם.

לניוז קורפ לקח פחות מחצי שנה להבין ששוק שילוט החוצות מבוסס על קשרים עם הרשויות המקומיות. לאחר שהפסידה לפני כשנה במכרז הגדול ביותר בתחום - מכרז שילוט החוצות של עיריית תל אביב - היא נאלצה לפטר 30 עובדים - כמעט מחצית מעובדיה.

בבעלותו של עזור נכסים נוספים בתחום התקשורת: עזור מחזיק יחד עם פיני זהבי בחברת צ'רלטון, המחזיקה בזכויות שידור בתחום הספורט; בעיתון "ג'רוזלם פוסט"; בעיתון בשפה הרוסית "נובוסטי"; מניות בתחנת הרדיו רדיו ללא הפסקה; בחינמון "ישראל פוסט" יחד עם דודי ויסמן; ובמניות בעיתון "אנשים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker