ערוץ 10 צבר חובות בסך 43 מיליון שקל מתחילת 2007

כך עולה ממכתב התגובה של היועץ המשפטי של הרשות השנייה; מדובר בחוסרי תוכן וחובות דמי זיכיון ותמלוגים

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

"הרמזים במכתבך בדבר אפשרות הגשת תביעות נגד בעלי תפקידים ברשות אינם במקומם. זכותה של מרשתך לחלוק על פעולות והחלטות הרשות השנייה. עם זאת, הניסיון 'להלך אימים' על בעלי תפקיד ציבורי הממלאים תפקידם לפי מיטב הבנתם ושיפוטם על מנת לנסות לרפות את ידיהם ולגרום לשיתוקם, הינו פסול, הוא לא יצלח וכאמור הוא נדחה" - כך עונה היועץ המשפטי של הרשות השנייה, דורון אבני, למכתב החריף של ערוץ 10. אבני שלח את המכתב ביום ראשון למשרד עורכי הדין של הערוץ, אשר התקומם על אפשרות של יציאה למכרז והאשים את הרשות בהתנהלות קלוקלת.

אבני התייחס עוד לטענות ספציפיות שנאמרו במכתב וביניהן כי הרשות הבינה שאין כל אפשרות לצאת למכרז. לדבריו, "הטענה איננה נכונה ואין לה על מה שתסמוך. התשתית הנורמטיווית מחייבת את הרשות לנקוט בהליך מכרז לבחירת בעל זיכיון חדש". כמו כן, מזכיר אבני כי הסדרי היוצרים שנחתמו בין הזכייניות לנציגי היוצרים אך לא התקבלו על ידי הרשות, לא קיבלו גם את אישור הרשות להגבלים עסקיים שקבעה כי מדובר בהסדר כובל, וכי אף היוצרים מתנערים מהסכמים אלה בדיעבד.

מערוץ 10 נמסר בתגובה: "ערוץ 10 התחייב להחזיר את חובות העבר. בשנת 2008 עמד ערוץ 10 במלוא מחויבויות התוכן ואף החזיר חובות עבר, וכך גם ב-2009. עמדתו של עו"ד אבני אינה עומדת במבחן הביקורת הציבורית וכשתגיע השעה לא תעבור גם את הביקורת השיפוטית".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker