בגיתם מאמינים בפרסום בסלולר: מקימים יחידה שתעסוק בתחום עם חברת אינראקטיב

מודי כידון: "בתוך כשנתיים יתפוס הפרסום הסלולרי כ-50% מההכנסות שלנו מפרסום באינטרנט"

איילה צורף
איילה צורף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איילה צורף
איילה צורף

<< משרד הפרסום גיתם מקים יחידת פרסום בסלולר. לדברי מודי כידון, מבעלי משרד הפרסום, "תחום הסלולר שהיה יחסית רדום בפרסום בישראל מתחיל לתפוס תאוצה. הפרסום בסלולר נמצא כיום במקום שבו היה הפרסום באינטרנט לפני כמה שנים. להערכתי, בתוך כשנתיים יתפוס הפרסום הסלולרי כ-50% מהכנסות גיתם מפרסום באינטרנט. המטרה היא שגיתם תהיה בין הראשונים בתחום, גם כדי ללמוד את התחום וגם כדי לחשוף אותו ללקוחות ולתת להם מענה רחב בפרסום ניו מדיה".

כחלק מהמהלך יעברו עובדי חברת אינראקטיב (inneractive) לבניין גיתם. אינראקטיב, העוסקת בשיווק ופרסום סלולרי, מציעה שתילת פרסום כחלק אינטגרלי בתוך תוכני מדיה בסלולר בהם משחקים, תוכנות מסרים מיידיים וקטעי וידאו. בימים אלה פועלת החברה בחו"ל ובישראל והיא תמשיך במקביל בפעילותה הנוכחית. אינראקטיב הוקמה על ידי היזמים זיו אלול ועופר יהודאי ב-2006, וכ-15% ממנה נמצאים בבעלות כידון ושותפו משה תאומים (בבעלות פרטית ולא באמצעות גיתם). מדובר בחברה קטנה יחסית, המונה כשבעה עובדים קבועים וכמה עובדים זמניים. החברה סיימה את 2008 עם מחזור לא גדול של כמה מאות אלפי שקלים.

"כיום מרבית החברות הגדולות מחפשות מענה לפעילות שלהן בתחום הסלולר: זה מכשיר נגיש הרבה יותר מאשר אינטרנט, והוא הדבר הקרוב ביותר לאדם. טבעי שנחפש את הדרך להגיע לאנשים דרך פרסום סלולרי", אמר כידון. "בניגוד לאינטרנט, שלקח לפרסום בו כמה שנים לפרוץ, אני מאמין שפריצת הדרך בתחום הפרסום בסלולר תהיה מהירה יותר. המיתון הוא דווקא הזדמנות לפנות לקהלים ממוקדים בפרסום במחיר נמוך יותר".

"לא רק באנרים"

על התחום החדש יהיו אמונים מיכל דבורצקי, משנה למנכ"ל גיתם, וגיא פורה, סמנכ"ל במשרד. לדברי דבורצקי, הפרסום הסלולרי דישדש עד כה משום שכמות המכשירים הסלולריים החכמים בשוק לא היתה גדולה.

"שיעור חדירת המכשירים החכמים נמוכה, אבל אנחנו צופים שבתוך כשנה וחצי תהיה האצה בתחום הזה, שעיקרה שדרוג מכשירים למכשירים חכמים שמאפשרים מהירות גלישה", אמרה דבורצקי. "פרסום בסלולר הוא לא רק באנרים. חלק גדול ממנו הולך לתכנים ושירותים. במצב שבו לחלק גדול מהלקוחות יהיו מכשירים חכמים, הפרסום בסלולר יאפשר שילוב חכם של תוכן שיווקי".

על אף שתחום הפרסום הסלולרי בעולם כבר החל לצבור תאוצה, הפרסום הסלולרי בישראל עדיין בחיתוליו ועד כה אף אחד ממשרדי הפרסום הגדולים לא פעל בו בצורה יסודית.

כך למשל, משרד הפרסום הגדול ביותר בתחום, מובי, שאינו קשור במשרד פרסום כזה או אחר, סיים את 2008 עם מחזור של כ-3 מיליון שקל - היקף זניח במונחים של משרד פרסום. מרבית הסכום עובר לחברות הסלולר סלקום ופרטנר, שמוכרות את המדיה בפורטלים הסלולריים (פלאפון עוד לא נכנסה לתחום), ורק שיעור קטן נותר בכיסו של המשרד.

"אני לא מאמינה שתהיה רווחיות גבוהה בשלבים הראשונים. ועדיין, יש חשיבות בכניסה לתחום: זה הזמן הנכון ללמוד את התחום, לחקור אותו, לנסות חוויות צרכניות. ההתנסויות האלה, יחסית לעלות קמפיין פרסומי, הן זולות מאוד. ב-10,000 שקל אפשר לעשות קמפיין סלולר גדול יחסית. אפשר להגיע למאות אלפי אנשים", אמרה דבורצקי.

"אנחנו לא מדברים על הודעות SMS פשוטות, אלא על מהלכים כוללים יותר בסלולר. זה הזמן ללמוד מה עובד ומה לא עובד. בימים אלה אנחנו פונים לחברות סטארט-אפ שרוצות לעשות ניסיונות בתחום.בנוסף, נתחיל לייצר - בשלב ראשון על חשבוננו - קמפיינים סלולריים בעבור הלקוחות שלנו, כדי ללמוד מה מצליח ומה פחות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker