אביב גלעדי יזרים 2 מיליון שקל לרשת לאחר החג

גלעדי סירב עד כה להעביר כסף לזכיינית בטענה כי שיטת הניהול שגויה וכי קול בעלי מניות המיעוט לא נשמע

אופיר בר-זהר
אופיר בר-זהר

>> שיפור ביחסים בין בעלי המניות ברשת: ל-TheMarker נודע כי אביב גלעדי, המחזיק ב-20% ממניות הזכיינית, יזרים לה לאחר החג 2 מיליון שקל שהם חלקו בהזרמה בגובה 10 מיליון שקל שנעשתה על ידי שאר בעלי המניות באמצע מארס. גלעדי אישר את הדברים.

בכירים בשוק התקשורת סיפרו כי גלעדי טען במשך חודשים ארוכים כי הנהלת רשת, בראשות יו"ר הדירקטוריון יוסי רוזן והמנכ"ל היוצא יוחנן צנגן, מנהלת את החברה בצורה שגויה, וכי קול בעלי מניות המיעוט אינו נשמע והמלצותיהם אינן מתקבלות. מקורבים לנושא אמרו כי גלעדי סירב להזרים את הכסף כל עוד לא חל שינוי בהתנהלות הזכיינית והעריכו כי כל עוד החברה מנוהלת באופן שגלעדי אינו מאמין בו - הוא לא יסכים להזרים כסף.

במארס חל שינוי משמעותי ברשת לאחר שמנכ"ל החברה ב-18 השנים האחרונות, יוחנן צנגן, התפטר מתפקידו. צנגן ישמש כעת סגן יו"ר דירקטוריון החברה. במקביל מונה אבי צבי, מקורבו של אודי אנג'ל, למנכ"ל רשת.

נראה כי גלעדי מקווה לקחת חלק גדול יותר בפעילות הזכיינית: בתקופה האחרונה פנה גלעדי למועצת הכבלים והלוויין וביקש לשנות את האופן שבו נספרים הערוצים שבבעלותו. גלעדי מחזיק עם שותפו אודי רקנאטי בחברת נגה, שבבעלותה ערוצי הספורט ספורט 5, 5+, 5+ לייב ו-5+ גולד. כמו כן מחזיקים גלעדי ורקנאטי בערוץ הילדים, ערוץ לוגי וכן ערוץ 8 המשודר ב-HOT.

הרגולציה הקיימת קובעת כי היות שגלעדי מחזיק בערוצים אלה, אין באפשרותו להגדיל את אחזקותיו ברשת והוא אף אמור למכור את מניותיו בזכיינית - דבר שהוא מנסה לעשות זה זמן מה ללא הצלחה. אם יאושר שינוי רגולטורי כפי שמבקש גלעדי, הוא יוכל להמשיך להחזיק בערוצים אלה ואולי אף להגדיל אחזקתו ברשת, או למזג את רשת עם נגה.

אביב גלעדי אישר את דבר ההזרמה הצפויה ואמר כי "אני נופש בתאילנד. מכאן הדברים נראים פשוטים הרבה יותר".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ