תקציב רכש המדיה של HP צפוי לעבור מפובליסיס לגיתם

היקף התקציב 2 מ' ד' בשנה; שאר תקציבי המדיה של פובליסיס-אריאלי - 2.5 מ' ד' - יירכשו על ידי מדיה.קום

איילה צורף
איילה צורף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איילה צורף
איילה צורף

<<תקציב רכש המדיה של HP, בהיקף של כ-2 מיליון דולר בשנה, צפוי לעבור לחברת רכש המדיה של גיתם - כך נודע ל-TheMarker. בשנים האחרונות טופל תקציב רכש המדיה של HP בידי משרד פובליסיס-אריאלי, שטיפל ברכש המדיה של HP בעולם. לפני חודשיים עבר התקציב למדיה.קום, חברת רכש המדיה של אדלר-חומסקי וגלר-נסיס. פובליסיס מחזיקה בנתח ממנה באמצעות גלר-נסיס.

באתר AdAge דיווח כי אומניקום זכתה לפני כמה ימים במכרז שערכה HP על תקציב המדיה הבינלאומי של החברה, בהיקף של מיליארד דולר. לעת עתה, בישראל עדיין לא התקבלה ההנחיה להעביר את פעילות רכש המדיה לידי גיתם, אך בכירים ב-HP מעריכים כי זו תתקבל בקרוב, כחלק מהמהלך הבינלאומי. מ-HP ישראל נמסר בתגובה: "לעת עתה אין שינוי בפעילות רכש המדיה". מדיה.קום החלה לרכוש לפני חודשיים את שטחי הפרסום בעבור HP, לאחר שכל פעילות רכש המדיה שבוצעה על ידי פובליסיס-אריאלי עברה לידיה של מדיה.קום. כך בנוסף לתקציב HP, עברו גם תקציב לקסוס הנאמד ב-1.5 מיליון דולר בשנה ותקציב קלאב מד, הנאמד במיליון דולר בשנה (מחירים ריאליים המבוססים על מחירי המחירון של יפעת בקרת פרסום).

למעשה, תקציבים אלה, מחזקים את מדיה.קום בעיקר בתחום רכש המדיה בעיתונות, שכן שלוש החברות משקיעות את עיקר תקציבי הפרסום שלהן בעיתונות.

בהודעה לעיתונות שפירסמה HP העולמית אודות ההעברה הבינלאומית של התקציב נכתב כי "החברה בחרה באומניקום מדיה לתכנון פעילות המדיה שלה, כמו גם לרכש המדיה, לאחר תהליך שבו נסקרו כמה חברות רכש מדיה. אנו מחפשים בכל עת דרכים להפוך את הפעילות שלנו ליעילה יותר, בכלל זה גם את פעילות תכנון המדיה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker