וואלה מזנקת גם במיתון: קפיצה בהכנסות, ברווח התפעולי ובתזרים: הרווח הגולמי עלה ל-17.2 מ' ש'

דירקטוריון החברה החליט על חלוקת דיווידנד של 15 מיליון שקל ■ הגידול בהכנסות - מעלייה בתקציבי פרסום המופנים לאינטרנט, ומהעמקת ממוצרי הפרסום שמציעה החברה ■ אילן ישועה, מנכ"ל וואלה: "אמנם עוגת הפרסום הכללית יורדת, אך הפרסום באינטרנט רק עולה - המגמה הזו היא בלתי נמנעת"

יובל מ.
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יובל מ.

חברת האינטרנט וואלה מסכמת רבעון חיובי עם צמיחה ניכרת בהכנסות. בשורה התחתונה עלה הרווח הנקי של וואלה ל-5.6 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2009, לעומת 3.4 מיליון שקל ברבעון המקביל.

הכנסות החברה צמחו ברבעון הראשון של 2009 ב-22.5% לעומת הרבעון המקביל ל-30.1 מיליון שקל. וואלה מסבירה את הגידול בהכנסות מעלייה בתקציבי פרסום המופנים לאינטרנט, ומהעמקת ממוצרי הפרסום שמציעה החברה הכוללים בין היתר פרסום בווידאו, תוכן שיווקי ופעילות למגזר ה-SMB, עסקים קטנים-בינוניים.

ההכנסות ממסחר אלקטרוני ברבעון הסתכמו ב-5.1 מיליון שקל לעומת 4.1 מיליון שקל ברבעון המקביל, בעקבות עלייה בנתח השוק של וואלה שופס בישראל.

בוואלה מציינים כי למרות המשבר הכלכלי העולמי וההאטה בפעילות הכלכלית במשק, הפרסום הרלוונטי עבורם עשוי דווקא לצמוח: "לצד חשש מפגיעה בעוגת הפרסום הכללית, יש אפשרות שנתח התקציבים המופנים לפרסום באינטרנט יעלה בהשוואה למדיות אחרות - טלוויזיה ועיתונות מודפסת - לאור האפקטיוויות הגבוהה של הפרסום באינטרנט".

בעקבות הגידול בהכנסות צמח הרווח הגולמי של וואלה בכ-24% ל-17.2 מיליון שקל. הרווח התפעולי עלה ל-6.8 מיליון שקל ברבעון לעומת 4.6 מיליון שקל ברבעון המקביל.

רווח ה-EBITDA - רווח לפני ריביות, מיסים, פחת והפחתות - גדל בכ-36% ל-8.8 מיליון שקל לעומת 6.5 מיליון שקל ברבעון המקביל.

החברה סיימה את הרבעון עם קופת מזומנים של 55.3 מיליון שקל לעומת 51.5 מיליון שקל בסוף 2008. דירקטוריון החברה החליט על חלוקת דיווידנד של 15 מיליון שקל, הכפופה לאישור בעלי המניות.

לוואלה צבר הזמנות ממפרסמים של 21.5 מיליון שקל בסוף הרבעון, אשר רובן יוכרו כהכנסות במהלך שנת 2009. בנוסף, תזרים המזומנים מפעילות שוטפת ברבעון הראשון עומד על כ-6.3 מיליון שקל.

וואלה נמצאת בשליטת בזק בינלאומי (34.25%) והוצאת הארץ (32.6%). מניית החברה עלתה מתחילת השנה ב-50%. וואלה נסחרת כיום לפי שווי של 200 מיליון שקל. הונה העצמי של החברה הסתכם בסוף הרבעון הראשון של השנה ב-92.6 מיליון שקל.

אילן ישועה, מנכ"ל וואלה, אמר היום בהתייחס לדו"חות כי העלייה בהכנסות מפרסום נבעה מהצלחת החברה להגדיל את בסיס הלקוחות בעזרת מיקוד הפרסום בעסקים הקטנים והבינוניים. בנוסף הסביר ישועה כי השימוש באינטרנט גדל וקיימת מגמה כיום של העברת תקציבים מהטלוויזיה לאינטרנט. "אמנם עוגת הפרסום הכללית יורדת, אך הפרסום באינטרנט רק עולה. המגמה הזו היא בלתי נמנעת. בגופי פרסום בעולם התקציב של האינטרנט מתוך כלל התקציבים כבר הגיע ל-25%. הפרסום עולה וגם המסחר האלקטרוני צומח".

ישועה הסביר גם את הגידול בהכנסות: "הגידול העיקרי בהכנסות נובע מהמשך צמיחת תחום פרסום הבאנרים וגידול בהיקף העסקות הישירות מלקוחות קטנים ובינוניים, לצד פעילויות תוכן שיווקי ופרסום בווידיאו שהולכים ותופסים תאוצה".

על רקע התחרות המתגברת מצידם של אתרי החדשות של ערוצים 2 ו-10, הדגיש ישועה את פעילותה של וואלה בתחום זה ואמר: "וואלה היא חברת חדשות לכל דבר, מערכת עצמאית שעובדת 24/7. בכל מקום בו נקבע סדר היום הפוליטי של ישראל, וואלה! חדשות התמקמה בשורה הראשונה וייצרה מאות אייטמי ווידאו, עשרות ראיונות בשידור חי מאולפן וואלה! עם בכירי הפוליטיקאים, מבזקי צהריים יומיים ועוד".

על פעילות הווידאו של וואלה! אמר ישועה כי "הווידאו מתחזק אצלנו. המלאי שלנו מכור. יש לנו צפיות ארוכות של וידאו. את זה בדיוק המפרסמים מחפשים. 80% מהצפיות הן ארוכות - מעל 10 דקות. המלאי מלא והמחירים גבוהים. אנחנו מייצרים מעל 100 אייטמים של וידאו בשבוע. וואלה הפכה לגוף חדשות מרכזי בישראל".

בנוסף, הסביר ישועה כי תחום הסחר האלקטרוני צמח גם הוא ותרם לשורת הרווח, כשמדצמבר האחרון מנהלת וואלה שופס ומפעילה גם את פלטפורמת הסחר של נענע שופס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker