נתי טוקר

מנכ"ל ערוץ 20, שכי פרנץ, הודיע היום (ג') כי יחל כבר היום בהליכי פיטורים לכל עובדי הערוץ. פרנץ הודיע כי במהלך היום יחולקו לעובדים מכתבי שימוע לפני פיטורים. בערוץ 20 עובדים כיום כ-100 עובדים.

ההחלטה לפטר את העובדים, יום לאחר הפגנה שקיימו עובדי הערוץ בתל אביב, נובעת לטענת פרנץ מחוסר ההתקדמות בהליכי להסדרת פעילותו של הערוץ. באסיפת חירום שכינס פרנץ אמר: "הייתה לנו אתמול הצלחה גדולה – אך גם אכזבה גדולה. ההפגנה אתמול זכתה לסיקור נרחב ואנו יודעים שזעקות השבר שלכם הגיעו עד לאוזנם של מקבלי ההחלטות, אך לצערי מלבד מילים יפות בטוויטר אנחנו לא שומעים על התפתחויות או מעשים בפועל. לכן אנו נאלצים, בלב כבד, להמשיך בצעדים המדורגים לסגירת הערוץ ובהמשך היום יחולקו מכתבי שימוע לעובדים".

לדברי פרנץ, "השימועים ייערכו בתחילת השבוע הבא. אני רוצה שתדעו שאני אלחם עבורכם עד הרגע האחרון, אך הצעדים הללו לא בשליטתי. כולי תקווה כי הממשלה ומועצת הכבלים והלוויין יפעלו מיידית ונצליח להציל את הבית שלנו, את המקום שאנחנו כל כך מאמינים בזכות הקיום שלו בתקשורת הישראלית, את ערוץ 20".

בשבוע הבא אמורה לעלות לקריאה ראשונה הצעת החוק של ח"כ שרן השכל (הליכוד), שאמור להסדיר את פעילות ערוץ 20 ובפועל להפוך אותו לערוץ מסחרי לכל דבר. כפי שפורסם ב-TheMarker, שרת המשפטים איילת שקד ושר התקשורת איוב קרא סיכמו לקדם את הצעת החוק עוד לפני חוק ההסדרים – שאמור לכלול רפורמות משמעותיות בתחום התקשורת.

עם זאת, ההצעה צפויה להיתקל בהתנגדות חריפה של הערוצים המסחריים המתחרים – קשת, רשת וערוץ 10. הערוצים מאוגדים בפעילות משותפת באמצעות עו"ד נגה רובינשטיין, ומתכוונים לדרוש השוואת תנאים בשוק הטלוויזיה. כך למשל, בעוד הערוצים המסחריים מחויבים לשדר חדשות מירושלים בעלות גבוהה, לערוץ 20 לא תהיה כל חובה כזו. הערוץ גם לא יהיה מחויב להשקעה מינימלית בחדשות, בעוד הערוצים המסחריים מחויבים להשקיע יותר מ-60 מיליון שקל בשנה בחדשות.

קרא הודיע אחה"צ כי בכוונתו לקדם את הצעת החוק להסדרת הערוצים הייעודיים בתוך שבועיים בלבד. הצעת החוק תאפשר לערוץ 20 לשדר כמו ערוץ מסחרי לכל דבר. המשמעות תהיה גם שערוץ 24 של קשת יהפוך להיות ערוץ מסחרי, בדיוק כמו ערוץ 12 של קשת, אך ללא כל חובות רגולטוריים.

בכוונת קרא להקים ועדת מיוחדת שתדון בנושא ותקדם את ההצעה בכנסת. הוועדה תתכנס לראשונה כבר ביום חמישי השבוע בכדי להעלות את החוק להצבעה לקריאה ראשונה ביום שני הקרוב.

לדברי קרא, "הערוצים הייעודים - ערוץ 9, ערוץ 20, ערוץ 24 וערוץ הלא טיוי (בערבית) - יעברו להליך חקיקה מזורז בשבועיים הקרובים, בכדי להכשירם לקבלת רישיון מסחרי קבוע ובכך להסיר מעליהם את מגבלות הרגולציה ואת איום סגירתם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker