מאחדים כוחות: חברות המחקר השיווקי סטורנקסט ונילסן הגישו בקשה להתמזג

(עדכון) מנכ"ל בחברה גדולה: מצד אחד הן ישלימו אחת את השנייה, מצד שני תהיה פה אפס תחרות

עדי דברת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

חברות המחקר נילסן וסטורנקסט הגישו בקשה למיזוג לממונה על ההגבלים העסקיים. גורם המקורב לחברות אמר כי הבקשה נובעת מכך שמלבד הזירה המשותפת של נתוני הקופות, בה מתחרות החברות, למעשה מדובר בחברות עם פעילות משלימה. "סטורנקסט נותנת את הערך של טכנולוגיה מהירה יותר מבחינת קבלת נתונים, ניהול שרשרת האספקה והחיבור הגדול יותר לקופות, ונילסן נותנת ניתוח של השוק והבנת הצרכנים, עם ידע של חברה בינלאומית. ביחד המוצר של שתי החברות יכול להיות הרבה יותר טוב". ככל הנראה, עדיין לא הוחלט תחת איזה מהמותגים תפעל החברה הממוזגת.

מיזוג של שתי החברות יביא בוודאי לצמצום כוח האדם ופיטורים, שכן לא יהיה צורך בכפילויות בתפקידים שונים.

נילסן מספקת שרותים ביותר מ-100 מדינות ומציעה ללקוחותיה מדידה וניתוח של דינמיקות השוק והתנהגות הצרכן. בישראל מודדת החברה את שוק מוצרי הצריכה הפרטי והמאורגן. השירותים כוללים נתונים על מגמות שוק, מכירות, נתחי שוק, מחקרים המנתחים את התנהגות הצרכן, תוכנות ושירותים לניהול שטחי מדף ושטחי חנות ומחקרים כמותיים יעודיים. כמו כן, לנילסו פאנל צרכנים המתבסס על 3,000 משפחות בישראל כמדגם מייצג של האוכלוסייה היהודית.

חברת סטורנקסט בבעלות ריטליקס (51.47%), החברה המרכזית למשקאות (24.99%), ישראכרט (13%) ודיסקונט השקעות (10.54%). החברה פועלת בתחום שירותי מידע, ניהול שרשרת אספקה ושירותי מסחר אלקטרוני (B2B) בתחום הקמעונות. שירותי המידע של סטור נקסט מבוססים על נתוני אמת מהקופות המתקבלים מלמעלה מ-1,500 נקודות מכירה בשוק הפרטי והמאורגן. באמצעות מודל סטטיסטי, נבנית הערכת המכר כך שתשקף את כלל הפעילות הקמעונית בשוק מוצרי הצריכה המבורקד בישראל. כך, באמצעות המערכת הקמעונים יכולים להתעדכן במצב המכר של מוצריהם ובנתחי השוק של מותגים וספקים בכל קטגוריה וקטגוריה, לנהל את תהליכי הסחר בצורה אלקטרונית מאובטחת ושירותים נוספים. החברה פועלת מזה 10 שנים ומעסיקה כ-65 עובדים.

רן דותן, מנכ"ל נילסן ישראל, מסר: "אנחנו פעילים בישראל מעל 10 שנים. מפעם לפעם יש הזדמנויות לשותפי פעולה אבל לא נתייחס אליהן".

מחברת סטורנקסט נמסר: "מתוך רצון להמשיך ולהעניק ללקוחותינו מגוון רחב של שירותים בעלי ערך מוסף גבוה, סטורנקסט מבצעת באופן שוטף בחינה של כיווני התפתחות ושיתופי פעולה חדשים. עם זאת, חברת סטורנקסט אינה נוהגת לאשר או להכחיש כל מידע בדבר בחינה של כיווני התפתחות אלה".

ברשות ההגבלים העסקיים אישרו שהתקבלה מהחברות בפנייה בבקשה למיזוג.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker