טיב טעם סוגרת 3 סניפים לאחר שפורסם כי לא תפתח 2 אחרים

גורמים: חילוקי הדעות בין טיב טעם לגזית גלוב

עדי דברת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

טיב טעם סוגרת שלושה סניפים נוספים, כך נודע ל-TheMarker. בהמשך לשני הסניפים שרשת טיב טעם לא תפתח בכפר סבא ובתל אביב, כפי שפורסם אתמול ב-TheMarker, נודע כעת כי הרשת תצא משלושה סניפים קיימים.

הסניפים המדוברים הינם הסניף ברמת אלון בחיפה, המשתרע על פני 1100 מ"ר ולא פועל בשבת, סניף הרשת ברחוב בוגרשוב בתל אביב, שהינו סניף קטן המשתרע על פני 125 מ"ר וסניף ברחוב וייצמן בגבעתיים - שביהמ"ש קבע כי לא יפעל בשבת - המשתרע על פני 300 מ"ר.

אתמול פורסם ב-TheMarker כי הרבוע הכחול תכנס לסניף המתוכנן במרכז G של גזית גלוב בכפר סבא במקום טיב טעם באמצעות רשת המזון האורגני 'עדן טבע מרקט'. כעת, במקום הסניף בחיפה והסניף בגבעתיים תיכנס הרבוע הכחול ותיפתח גם שם שני סניפים.

כפי שפורסם אתמול ב-TheMarker, שני הסניפים שתיכננה רשת טיב טעם לפתוח ולא יפתחו כמתוכנן הינם במתחמים שונים של גזית גלוב ישראל. האחד, במרכז מתחם "פארק צמרת" בתל אביב שייקרא "G צמרת" והשני, במרכז G של גזית גלוב בכפר סבא שבמקומו, כאמור, ייפתח סניף של עדן טבע מרקט.

מטיב טעם נמסר כי נתגלעו חילוקי דעות בתנאים המסחריים של החוזה. גורמים בענף אמרו כי חילוקי הדעות נסבו סביב ערבות שטיב טעם לא שילמה לגזית גלוב.

עוד מסר גורם בכיר בענף כי טיב טעם ניהלה משא ומתן עם רמי לוי, הבעלים של רמי לוי שיווק השקמה, למכירת הסניף של טיב טעם בקניון ארנה בהרצליה. רמי לוי מצידו סירב להגיב לידיעה ומטיב טעם אישרו כי הסניפים לא יפתחו עקב חילוקי דעות מסחריים עם גזית גלוב. על הסניף בקניון ארנה בהרצליה מסרה טיב טעם: "סניף טעם בקניון ארנה ממשיך להיות מופעל ע"י טיב טעם".

גורם מקורב אמר היום ל-TheMarker כי יציאת טיב טעם משלושת הסניפים הינה חלק מתהליך אופטימיזציה של הרשת שפתחה שמונה סניפים במהלך 2008. לדבריו, הרשת מתכננת לפתוח סניפים בשלושה אזורים חדשים בהם לא פעלה עד היום: סניף בחולון בו איתרה הרשת מיקום, סניף בבקעת אונו בו היא מחפשת מיקום וסניף בנהרייה עליו היא מנהלת מו"מ לפתיחה. את הסניף בכפר סבא החליטה הרשת לא לפתוח, לדבריו, כיוון שצפתה כי גם שם תיפתח לה חזית בקשר להפעלתו בשבת ולכן גם החליטה גם לסגור את הסניפים בחיפה וגבעתיים.

אחד מספקי הרשת אמר היום ל-TheMarker כי הרשת עומדת בתשלומים אולם "בגלל שידוע כי המצב הפיננסי שלהם לא שפיר ויש להם בעיות תזרים כבר הרבה זמן חלק מהספקים עשו עימם הסכמים להקטנת חשיפה, דוגמת הקטנת אמצעי תשלום משוטף פלוס 60 לשוטף פלוס 30".

כפי שנחשף ב-TheMarker לפני כחודשיים, טיב טעם נכנסה לרשימות מעקב מיוחדת של הפועלים ולאומי. מדובר ברשימות העוקבות אחר חברות שהבנקים סבורים כי הסיכון של האשראי שהעמידו להן גדל. עם זאת, על פי הערכות, טיב טעם עומדת לפי שעה בתשלומי החוב לבנקים. כמו כן, הרשת דיווחה כי פרעה התחייבויות אג"ח בסך 35 מיליון שקל בסוף חודש נובמבר.

מטיב טעם נמסר בתגובה: "רשת טיב טעם תתרחב גם ב-2009 בהתאם לתוכניותיה האסטרטגיות. כמו כן במקביל להתרחבות הרשת מבצעת תהליכי אופטימיזציה בהם היא תוותר על סניפים שאינם אטרקטיוויים ותמצא להם תחליף". לגבי העבודה מול הספקים נמסר: "טיב טעם עמדה ועומדת בכל התחייבויותיה כלפי ספקיה כפי שגם מציינים אותם ספקים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker