מכתב הגנה שהגיש העיתונאי והבלוגר שלמה מן: "ONE ואופירה אסייג בחרו להלך על הנתבע אימים כדי להשתיקו"

"התובעות הפעילו אמצעים תוך הפרת חוק לחשיפת כתובת IP"

מעיין כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מעיין כהן

"עסקינן בהליך תביעה אשר מוטב שלא היה נפתח" - כך החל כתב ההגנה אשר הגיש שלמה מן, הידוע בכינוי הבלוגר 'ייגר מאיסטר', בתביעת שהגישו נגדו סיטינט, מפעילת אתר הספורט ONE ואופירה אסייג, מנהלת התוכן של האתר, בטענה ללשון הרע.

כזכור, בערב יום הזיכרון הגישו סיטינט ואסייג תביעה בטענה ללשון הרע נגד מן, ונגד רביב שכטר ועודד קרמר אשר הקימו את הבלוג וכתבו אותו בתחילת דרכו תחת הכינוי 'רוסק'. כל השלושה נתבעים יחד על סך 2 מיליון שקל. עם הגשת התביעה נחשפה זהותו של מן, אשר עד אז לא היתה ידועה. בעקבות חשיפת זהותו פוטר מן מעבודתו כעורך בדסק הספורט של מעריב.

בכתב ההגנה, באמצעות עו"ד שמעון מורמי, טוען מן כי "התובעות הפעילו אמצעים תוך הפרת חוק, וחשפו את כתובת ה-IP האינטרנטית הייחודית שלו. במעשיהן בניגוד לחוק התובעות וגורמים נוספים אשר ייתבעו בתביעה נפרדת, הסבו לו נזק בכך שחשפו אותו לתביעה זו, הביאו לפיטוריו מעבודתו ופגעו בשמו הטוב ובמשלח ידו".

עוד נטען בכתב ההגנה כי "הנתבע יטען כי נטל על עצמו תפקיד של מבקר עיתונות ותקשורת, וכי עשה כן באנונימיות בכדי שביקורתו תהיה חפה מאינטרסים ולא תהיה נגועה במשוא פנים. אלא שהנתבעות בחרו להלך אימים על הנתבע בכדי להשתיקו מביקורתו ההוגנת והאובייקטיבית כלפיהן וכלפי פרסומים שונים באתרן, וזאת מהיותן מנהלות ומפעילות של גוף תקשורת בעל עוצמה".

עוד נטען כי דין התביעה להימחק או להידחות על הסף וזאת בין היתר מחמת היעדר עילה, מחמת היותה קנטרנית, ומחמת היותו של כתב התביעה לא מפורט ולא ספציפי לכל נתבע.

בתוך כך הודיע היום ממשיך דרכו של ייגר, הכותב תחת הכינוי 'תמיס', כי הוא פורש מכתיבת הבלוג. בפוסט הפרידה שלו ציין תמיס כי פרישתו אינה קשורה לאתר ONE או לחשש מחשיפת זהותו, אלא כיוון ש"זה לוקח לי יותר זמן משחשבתי, פוגע לי בעבודה ולעיתים מקשה על מצפוני... אשתי מוטרדת מאוד שמא פרנסתי תיפגע וזה מביא אותי להחלטה להעביר את הלפיד שוב. בשבוע הבא אפרסם את שם היורש".

מ-ONE לא התקבלה תגובה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker